مهاجم سابق باشگاه های ایتالیا، به استقلال تهران پیوست

تهران - ایرنا - «مامه بابا تیام» بازیكن 26 ساله سنگالی كه سابقه حضور در باشگاه های ایتالیا را دارد پس از تایید تست های پزشكی و صدور كارت بازی او به عنوان دومین بازیكن خارجی از سهمیه آزاد به جمع آبی پوشان پایتخت اضافه شد.

به گزارش ایرنا، بابا تیام كه از روز گذشته - دوشنبه - به تهران سفر كرده است، امروز سه شنبه پس از جلسه با مدیران و مسئولان باشگاه استقلال قرارداد خود را امضاء كرد و در ادامه نیز كارت بازی این بازیكن صادر شد. پیش از او «بویان نادینوف» بازیكن مقدونیه ای به صورت رسمی استقلالی شده بود.
این مهاجم سنگالی، فوتبال خود را از رده های پایه در باشگاه «اینترمیلان» ایتالیا آغاز كرد و در سال 2011 با حضور در سری ب ایتالیا در تیم «آولینو» در 26 بازی چهار گل به ثمر رساند و در ادامه به صورت قرضی به تیم تیرول جنوبی در دسته سوم ایتالیا رفت و در 30 بازی 6 گل زد.
او از سال 2013 تا 2015 پیراهن «لانسیانو» ایتالیا را پوشید و در 58 بازی 12 بار موفق به باز كردن دروازه حریفان شد.
تیام در ژوئن 2015 به تیم «زولت وارگم» بلژیك پیوست و در رقابت های جام حذفی و لیگ این كشور در 29 بازی 9 گل زد و سرانجام در فصل17 - 2016 با حضور درتیم «امپولی» در سری یك ایتالیا موفق شد در 29 بازی 9 گل به ثمر برساند.
تیم فوتبال استقلال تهران در چارچوب هفته بیست و سوم رقابت های باشگاهی ایران روز پنجشنبه 19 بهمن ماه میزبان سپید رود رشت است و سه شنبه 24 بهمن ماه در لیگ قهرمانان آسیا در قطر به مصاف الریان می رود. با توجه به صدور كارت بازی هردو بازیكن خارجی استقلال، آنها می توانند برای آبی پوشان در رقابت های داخلی و آسیایی به میدان بروند.
برای آگاهی از آخرین اخبار ورزش ایران و جهان با كانال ورزشی ایرنا در تلگرام irnavarzesh@ همراه شوید
ورزشی**9029**9118** 1701
خبرنگار: محمد مهدی موذن* انتشار: حمید قدیمی