وزیر نیرو:كاهش دما در ساختمان برق حرارتی،خاموش شدن آتش را نوید می دهد

تهران- ایرنا- وزیر نیرو با اشاره به روند كاهش درجه حرارت در محل حادثه ساختمان شركت برق حرارتی، گفت: درجه حرارت از بیش از 300 درجه هم اكنون به حدود 100 درجه رسیده است و این نوید را می‌دهد كه در ساعت های پیش رو آتش خاموش شود.

به گزارش روز سه شنبه ایرنا از وزارت نیرو، «رضا اردكانیان» در حاشیه بازدید از محل آتش سوزی در شركت تولید نیروی برق حرارتی افزود: پس از اطفای كامل حریق، كارشناسان باید در وضعیت مطمئنی بررسی‌های خود را انجام دهند و نظر دهند كه آیا احتمال ریزش ساختمان وجود خواهد داشت یا اینكه ساختمان قابل‌ترمیم است.
وی در خصوص علت این حادثه گفت: در این فرصت كم مشخص كردن علت حادثه امكان پذیرنیست و آنچه مهم است این مورد است كه مانند همه كارهای امدادی روال كار بر این است كه یك مدیریت متمركز و یك سخنگوی متمركز در محل وجود داشته باشد كه این افراد معرفی شده‌اند تا در زمان‌های مقتضی به مردم آگاهی رسانی كنند.
اردكانیان اظهار كرد: از زمان شروع آتش سوزی و در طول شب گذشته به صورت لحظه‌ای با همكارانی كه در این خصوص مسئولیت دارند در تماس بودم؛ از صبح امروز مدیران وزارت نیرو در محل وقوع حادثه حاضر بودند و امروز نیز جلسه ستاد مدیریت بحران برای اقدامات لازم تشكیل شد.
وی گفت: برای وزارت نیرو این نكته اهمیت دارد كه از آغاز عملیات، اساس كار بر مراقبت از سلامت شهروندان، ساكنان اطراف و پرسنل شاغل در ساختمان و نیروهای امدادی بوده و حتی مهمانان هتل مجاور به اماكن مطمئن منتقل شده‌اند و برای پرسنل نیز محل مناسبی در نظر گرفته شد تا انجام كارها با اختلال مواجه نشود.
اردكانیان ادامه داد: نمایندگان وزارت نیرو و مدیریت شركت نیروگاه برق حرارتی در كنار نیروهای امدادی در محل حضور دارند و روال كار به صورت منطقی در حال انجام است.
به گزارش ایرنا، طبقه منهای چهار ساختمان شركت تولید نیروی برق حرارتی ساعت 10 دیروز دچار حریق شد.
با وجود گذشت 30 ساعت از وقوع این حادثه، هنوز آتش مهار نشده و آتش نشانان همچنان مشغول تلاش برای مهار كامل این آتش هستند.
اورژانس تهران دیروز اعلام كرد آتش سوزی در ساختمان برق حرارتی هفت مصدوم داشته است.
«محمدعلی نجفی» شهردار تهران با حضور در محل حادثه گفت: با توجه به اینكه دسترسی به محل و كانون اصلی آتش سوزی سخت است، حریق همچنان ادامه دارد و امكان نشست و یا تخریب بخشی از ساختمان نیز وجود دارد.

اخبار اقتصادی ایرنا در تلگرام: IRNAeco@
اقتصام**٩١٨٩** 6075
خبرنگار: اسماعیل داودی** انتشار دهنده: زهرا هجینی نژاد