حاشيه هاي صحن شوراي اسلامي شهر تهران در خصوص فروش اموال شهرداري

تهران- ايرنا- بررسي لايحه بودجه سال آينده پيشنهادي شهرداري تهران در خصوص بند فروش اموال اين نهاد براي ايجاد درآمد با حاشيه هايي همراه بود.

به گزارش ايرنا، روز سه شنبه در چهل و چهارمين جلسه علني شوراي اسلامي شهر تهران كه به بررسي جزئيات لايحه پيشنهادي بودجه سال آينده اختصاص داشت در بندي مبني بر فروش اموال منقول و املاك مازاد شهرداري براي تامين بودجه اين نهاد، حاشيه هايي ايجاد شد.
در ابتداي بررسي اين بند، محمد سالاري رييس كميسيون معماري و شهرسازي پيشنهاد حذف آن را مطرح كرد و گفت: فروش اموال منقول و غيرمنقول 700 ميليارد تومان در بودجه سال 97 پيش بيني شده است كه در واقع ادامه رويه گذشته است.
ناهيد خداكرمي ديگر عضو شورا نيز بر صحبت هاي سالاري صحه گذاشت و خواستاد حذف اين بند در لايحه شد.
در ادامه بررسي اين بند، بهاره آروين عضو هيات رييسه شوراي اسلامي شهر نيز يادآور شد: پيوست ليست اين اموال و املاك در اختيار اعضا است و مي توانند ملاحظه كنند.
وي با مخالفت با حذف اين بند گفت: رويكرد ما كوچك سازي و سبك كردن شهرداري تهران است و اين بند در اين راستا قرار دارد.
حسن رسولي خزانه دار شوراي اسلامي شهر تهران نيز به عنوان مخالف حذف اين بند از لايحه بودجه سال 97 شهرداري، وجود اين بند را موجب ايجاد ارزش افزوده عنوان كرد.
براساس اين گزارش، سالاري در اعتراض به ليست فروش املاك شهرداري در لايحه بودجه گفت: در دوره گذشته به اسم سرمايه‌گذاري املاك، اراضي را فروخته و يا تهاتر شد و بعد از آن نوبت به شركت شهروند، شهرآفتاب و برج ميلاد رسيد كه شوراي جديد مستقر شد و امروز مي خواهند با همان بهانه‌ها شهر را بفروشند.
بعد از صحبت هاي سالاري مهدي پندار مدير برنامه ريزي و بودجه شهرداري تهران پشت تريبون حاضر و از اين بند لايحه دفاع كرد و گفت: قصد اين بند از لايحه بودجه بحث مشاركت است و اگر اين بند حذف شود عملا سه بند مرتبط با آن نيز حذف شده و 2 هزار و 400 ميليارد تومان از محل درآمدهاي بودجه كاهش مي يابد.
سالاري پس از استماع دفاع مدير برنامه و بودجه شهرداري تهران خطاب به وي اظهار كرد: مفهوم سرمايه‌گذاري با فروش فرق مي‌كند و سپس با صداي بلند رو به هاشمي گفت: آقاي رييس دروغ مي‌گويد.
محسن هاشمي رييس شوراي اسلامي شهر تهران نيز در اين خصوص اظهار كرد كه نمي‌خواهيم املاك و اراضي را ترشي بيندازيم بلكه بايد تبديل به احسن شود.
سالاري در پاسخ به وي اظهار كرد: قاليباف هم مي‌خواست تبديل به احسن كند.
به گزارش ايرنا، در نهايت پيشنهاد حذف بند فروش اموال و املاك با عدم موافقت اعضاي شوراي اسلامي شهر تصويب نشد.
*براي اطلاع از اخبار متنوع انتشار يافته در شبانه روز با كانال ايرنا استان تهران در تلگرام به نشاني IRNATEHRAN@ همراه شويد.
خبرنگار: مهدي مقدر**انتشار: محمد آجورلو
تهرام/9343/1735//1348

سرخط اخبار جامعه