365 واحد مسكوني به مددجويان بهزيستي گيلان واگذار شد

رشت - ايرنا - مديركل بهزيستي گيلان گفت: در سال جاري 365 واحد مسكوني به مددجويان و معلولان تحت پوشش بهزيستي استان واگذار شده است.

محمدرضا پارسي روز سه شنبه در گفت و گو با خبرنگار ايرنا، با اشاره به واگذاري 183 واحد مسكوني معلولان در دهه فجر امسال افزود: تعدادي از اين واحدهاي مسكوني همزمان با آغاز دهه فجر افتتاح شده و بقيه نيز تا پايان اين دهه به مددجويان واگذار مي شود.
وي بيان داشت: به مناسبت دهه مبارك فجر نمايشگاه هاي صنايع دستي زنان سرپرست خانوار در رضوانشهر، صنايع دستي و محصولات توانخواهان و مددجويان تحت پوشش بهزيستي رشت در شهر لشت نشاء و صنايع دستي زنان و معلولان در رودبار افتتاح شده است.
پارسي با اشاره به امضاي تفاهمنامه همكاري بين اداره كل بهزيستي گيلان و مركز خدمات حوزه هاي علميه در دهه مبارك فجر تصريح كرد: اين تفاهمنامه همكاري براي ارتقاء سطح كيفي و كمي خدمات رساني به افراد واجد شرايط و در معرض آسيب اجتماعي جامعه هدف طلاب و روحانيون از طريق ارايه خدمات مشاوره اي و آموزشي توسط سازمان بهزيستي منعقد شده است.
وي خاطر نشان كرد: اين تفاهمنامه با هدف ارايه خدمات تخصصي مددكاري اجتماعي ، روانشناختي و آموزشي به روحانيون و طلاب جامعه و استفاده از مشاركت جامعه روحانيت استان گيلان براي ارتقاء سطح دانش و سلامت رواني اجتماعي و بهبود كيفيت زندگي مددجويان و توانخواهان استان به امضا رسيده است.
وي اضافه كرد: مانور مشترك اورژانس اجتماعي بهزيستي و نيروهاي امدادي سازمان هاي همكار، برگزاري كلاس آموزش مهارت هاي فرزند پروري در بهزيستي بندرانزلي، افتتاح مركز بهبودي اقامتي مسير آرامش سبز بهزيستي رشت، افتتاح و بهره برداري از طرح هاي اشتغالزايي بهزيستي در شهرهاي ماسال، تالش، رضوانشهر، رشت، رودسر و شفت، مانور اجتماعي در رشت و افتتاح مركز مشاوره كانون و روانشناختي بينش در رشت از ديگر برنامه هاي انجام شده در اين ايام است.
بر اساس آخرين آمار، 70 هزار خانوار به تعداد يكصد و 30 هزار نفر، از خدمات مختلف بهزيستي استان گيلان بهره مي برند.
12 تا 22 بهمن دهه فجر نام گرفته است.
خبرنگار: شادي خورشيدي سدهي**انتشار دهنده: بابايي
7286 /6030

سرخط اخبار استان‌ها