گزارش اتحادیه جهانی كشتی از رقابت 23 كشور درمسابقات  كشتی آزاد جام تختی

تهران - ایرنا - تارنمای رسمی اتحادیه جهانی كشتی در گزارشی در آستانه آغاز رقابت های كشتی آزاد جام تختی با معرفی مدعیان هر وزن نوشت: انتظار می رود حدود 190 آزادكار از 23 كشور جهان در این رقابت ها شركت كنند.

به گزارش روز سه شنبه تارنمای رسمی اتحادیه جهانی كشتی، سی و هشتمین دوره رقابتهای جام تختی كشتی آزاد روزهای پنجشنبه و جمعه در تبریز برگزار می شود. انتظار می رود حدود 190 كشتی گیر از 23 كشور جهان در این مسابقات شركت كنند.
57 كیلوگرم: اردنبات مغولی جزو مدعیان اصلی
در وزن 57 كیلوگرم «بخبایار اردنبات» از مغولستان با دو مدال برنز جهان و قهرمانی آسیا، «ساندیپ تومار» از هند قهرمان 2016 آسیا و «دیمیتری آكسنوف» از روسیه مقام سوم رقابت های قهرمانی 2017 روسیه مدعیان این وزن هستند.
در غیاب «حسن رحیمی» به نظر می رسد «نادر حاج آقانیا» كه در بازی های داخل سالن آسیا 2017 سوم شد، بهترین نماینده ایران در این وزن باشد.
«گابیت تولیپبای» از قزاقستان دارنده مدال نقره بازی های داخل سالن آسیا نیز در وزن 57 كیلوگرم رقابت می كند.

61 كیلوگرم: كشتی گیران بلغارستان و تركیه بدنبال طلا
«سلیمان آتلی» دارنده مدال برنز زیر 23 سال جهان و قهرمان جوانان جهان از تركیه و «ولادیمیر دوبوف» از بلغارستان كه مدال برنز 2015 جهان را در كارنامه دارد، دو رقیب اصلی این وزن هستند. دوبوف در بازی های المپیك ریو پنجم شد. جام تختی با قوانین جدید آزمونی برای اوست.

65 كیلوگرم: حضور احسان پور در وزن جدید
«بهنام احسان پور» دارنده مدال طلای جوانان جهان از ایران به وزن 65 كیلوگرم آمده است و این اولین حضور او در وزن جدید است.
«ویكتور راسادین» از روسیه نفر دوم رقابت های قهرمانی 2017 روسیه، كشتی گیر برجسته این وزن است. سایر مدعیان شامل «پژمان بیابانی» از ایران قهرمان 2016 جوانان جهان، «واسیل شوپتار» از اوكراین صاحب مدال برنز 2015 جهان و «ولودیا فرانگولیان» از ارمنستان دارنده مدال برنز 2015 اروپا هستند.

70 كیلوگرم: نبرد مدال آوران جهانی
در این وزن دو كشتی گیر با مدال های جهانی روی تشك می روند. «نورلان بكجانوف» دارنده مدال نقره جهان از قزاقستان و «المان دوگدور بیك» از قرقیزستان در رقابت های قهرمانی 2016 جهان صاحب نقره و برنز شدند.
تركیه نیز تیم قدرتمندی را شامل «مصطفی كایا» دارنده مدال نقره اروپا در سال 2016 و «انس یوسلو» قهرمان جوانان جهان 2016 اعزام كرده است.

74 كیلوگرم: یاكوپ گور مدعی در مقابل ایرانی ها
«یاكوپ گور» دارنده مدال نقره و برنز جهان از تركیه كار دشواری در این وزن دارد. دو كشتی گیر با استعداد ایرانی بدنبال عملكرد قدرتمند برای راهیابی به تیم ایران در جام جهانی و رقابت های قهرمانی آسیا هستند. «حامد رشیدی» از ایران دارنده مدال برنز آسیا 2017 و «سعید داداش پور» نیز در بازی های داخل سالن آسیا 2017 برنز گرفت.

79 كیلوگرم: حضور لوپز و شابانائو در وزن جدید
كوبا و بلاروس كشتی گیران با تجربه ای را به جام تختی اعزام كرده اند. «لیوان لوپز» از كوبا دارنده مدال برنز المپیك 2012 لندن و دو مدال جهانی برای نخستین مرتبه در وزن 79 كیلوگرم رقابت می كند. «علی شعبانو» صاحب سه مدال برنز جهانی از بلاروس، «مراد سلیمان اف» از جمهوری آذربایجان با مدال نقره 2017 اروپا و «احمد بذری» دارنده دو مدال جوانان جهان رقبای اصلی لوپز كوبایی در این وزن هستند.

86 كیلوگرم: جوانان بدنبال قهرمانی
وزن 86 كیلوگرم در انتظار مبارزه كشتی گیران جوان برای تصاحب مدال است. «قاضی مراد ماگومد سعیداف» از جمهوری آذربایجان با دو مدال جوانان جهان و دو ایرانی كشتی گیران برتر این وزن هستند.
«كامران قاسم پور» اخیرا عملكرد قدرتمندانه ای داشته است. «اسماعیل محمودی» هم جوان دیگری است كه به قهرمانی چشم دوخته است.

وزن 92 كیلوگرم در احاطه ایرانی ها
«محمد جواد ابراهیمی» قهرمان سابق جوانان جهان و صاحب مدال نقره یاریگین 2017 از وزن 86 كیلوگرم به این وزن آمده و می خواهد جایگاه خود را برای حضور در تیم ملی ایران ثابت كند.
«جمال میرزایی» قهرمان سابق بازیهای آسیایی بعد از تجربه ناموفق در وزن 97 كیلوگرم، به روی تشك باز می گردد. «رضا بیات» آزادكار جوان و «ابراهیم بلوكباشی» از تركیه دو كشتی گیر مطرح دیگر این وزن هستند.

97 كیلوگرم: محمدی به دنبال جبران ناكامی
«امیر محمدی» از ایران در رقابت های قهرمانی 2017 جهان به جای «رضا یزدانی» كه به علت مصدومیت در رقابت ها شركت نكرد، حضور یافت.
اكنون محمدی برای حضور در تیم ایران و شركت در جام جهانی 2018 و قهرمانی آسیا به كسب عنوان وزن 97 كیلوگرم نیاز دارد.
«دانیال شریعتی» قهرمان جوانان جهان جوان است، اما برای اثبات خود در جام تختی انگیزه دارد.

125 كیلوگرم: كشتی گیر با تجربه بلاروس در میان رقبای جوان
«ابراهیم سعیدائو» از بلاروس دارنده مدال برنز المپیك 2016 رقبای جوانی دارد.
«دانیلو كارتاوی» از اوكراین دارنده مدال برنز زیر 23 سال جهان، «امیر رضا امیری» از ایران صاحب مدال برنز جوانان جهان و «نعیم حسن زاده» از ایران كه مدال نقره جوانان جهان 2017 را در كارنامه دارد، مدعیان جوان سنگین وزن هستند.
ورزشی**1584**1067**1545
مترجم: مولوی