دستیار رئیس جمهوری آذربایجان دلایل برگزاری انتخابات زود هنگام در این كشور را تشریح كرد

باكو – ایرنا – دستیار امور اجتماعی و سیاسی رییس جمهوری آذربایجان در مورد دلایل برگزاری انتخابات ریاست جمهوری زودهنگام در این كشور ، گفت : همه انتخابات در كشورمان در پاییز برگزار می شود ولی با توجه به تجربیات رایج در جهان برگزاری انتخابات سطوح مختلف در اوایل سال بسیار مناسب است

به گزارش خبرگزاری رسمی 'آذرتاج ' ، روز دوشنبه علی حسن اف ، در تشریح دلایل صدور فرمان رییس جمهوری آذربایجان در باره برگزاری انتخابات ریاست جمهوری زود هنگام در این كشور گفت : تا به حال همه انتخابات در جمهوری آذربایجان مطابق با موازین قانون اساسی ، قانون انتخابات و بطور شفاف ، دموكراتیك و عادلانه برگزار شده و مورد تقدیر ناظران محلی و بین المللی قرار گرفته است .
حسن اف خاطر نشان كرد كه بر اساس قانون اساسی جمهوری آذربایجان انتخابات ریاست جمهوری قرار بود در پاییز و در ماه اكتبر سال 2018 میلادی - 25 مهر سال 97- برگزار شود ولی با توجه به اینكه از ماه می- اردیبهشت و خرداد - جمهوری آذربایجان میزبان برنامه های بین المللی و داخلی مختلف مانند بزرگداشت یكصدمین سالگرد تاسیس جمهوری دموكراتیك آذربایجان و همایش بین المللی بشردوستانه خواهد بود كه بسیاری از این برنامه ها با برگزاری انتخابات ریاست جمهوری مصادف است ، تاریخ برگزاری انتخابات جلو كشیده شد.
وی افزود:انتخاب رییس جمهوری ،در اوایل سال این امكان را می هد كه مقام منتخب، مسئولیت خود را از اوایل سال آغاز كند كه از جهت اجرای موثر وظایف اقتصادی مهم است .
حسن اف گفت : الهام علی اف رییس جمهوری آذربایجان در سا لهای گذشته سیاست مستقل وبراساس منافع ملی در پیش گرفته وتوسعه همه جانبه و پرشتاب كشور تامین شده و رفاه حال مردم ارتقا یافته است و جمهوری آذربایجان در حال حاضر در سطح بین المللی از جایگاه خاصی برخوردار است كه همه این موارد عامل عمده اعتماد و حمایت مردم آذربایجان از الهام علی اف می باشد .
دستیار رییس جمهوری آذربایجان اضافه كرد : با اطمینان كامل می توان گفت كه الهام علی اف رییس جمهوری آذربایجان در انتخابات پیشرو نیز از امكان بالای پیروزی برخوردار است .
الهام علی اف رییس جمهوری آذربایجان امروز ( دوشنبه ) در باره برگزاری انتخابات ر یاست جمهوری زود هنگام در این كشور فرمانی را صادر كرد .
بر اساس فرمان رییس جمهوری آذربایجان انتخابات ریاست جمهوری خارج از نوبت در این كشور 11 آوریل ( برابر 22 فروردین ماه ) برگزار خواهد شد .
این در حالی است كه پیشتر اعلام شده بود هشتمین دوره انتخابات ریاست جمهوری آذربایجان 17 اكتبر ( برابر 25 مهر ماه سال 1397 ) برگزار می شود .
آساق ** 337*1579*انتشار:مرضیه فاتحی

سرخط اخبار جهان