تصویب كلیات طرح ساخت شهرك 54 هزار نفری تابناك لامرد در شورای عالی شهرسازی

شیراز- ایرنا- نماینده مردم لامرد و مُهر در مجلس شورای اسلامی گفت: كلیات طرح احداث شهرك 54 هزار نفری تابناك لامرد در شورای عالی شهرسازی ایران تصویب شد.

سید محسن علوی شامگاه دوشنبه در گفت و گو با ایرنا افزود: این موضوع در نشست روز دوشنبه 16 بهمن ماه جاری شورای عالی شهرسازی و معماری ایران به تصویب رسید.
وی اظهار كرد: در این نشست، نمایندگان وزارت راه و شهرسازی، وزارت جهاد كشاورزی، سازمان جنگل‌ها و مراتع و آبخیزداری كشور، وزارت دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح، وزارت صنعت، معدن و تجارت، سازمان حفاظت محیط زیست، وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، وزارت كشور، سازمان میراث‌ فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری، وزارت نیرو، سازمان برنامه و بودجه،بنیاد مسكن انقلاب اسلامی، سازمان نظام مهندسی ساختمان كشور و برخی نمایندگان مجلس شورای اسلامی حضور داشتند.
نماینده مردم لامرد و مهر در مجلس گفت: پس از طرح ضرورت های اجرایی این طرح توسط اینجانب و مدیركل راه و شهرسازی لارستان و نظریات اعضای این شورا، طرح امكان سنجی و مكانیابی شهرك 54 هزار نفری تابناك لامرد با رای اكثریت اعضای شورای عالی شهرسازی و معماری ایران به تصویب رسید.
علوی با بیان این كه شهرستانهای لامرد و مهر به عنوان پشتیبان منطقه عسلویه محسوب می شوند، اظهار كرد: براساس مصوبه هیات دولت، باید سرریز عسلویه در حوزه های مختلف خدماتی، پشتیبانی و صنایع تكمیلی در این منطقه استقرار یابد كه شهرستان لامرد باتوجه به دسترسی به دریا و بنادر تجاری و وجود منابع گازی در این منطقه حائز توجه بوده است.
وی ادامه داد : جمعیت زیاد كارگری و مهندسی باتوجه به احداث كارخانه آلومینیوم، نیروگاه سیكل تركیبی و صنایع دیگر درحال پیش بینی در منطقه ویژه اقتصادی صنایع انرژی بر لامرد نیاز به سكونتگاه دارند و این شهرستان باتوجه به شرایط ویژه در ابعاد مختلف مورد توجه قرار گرفته است.
نماینده مردم لامرد و مهر در مجلس گفت: مشكل اشتغال جوانان از طریق صنایع بزرگ و كوچك این منطقه رفع می شود كه در این راستا یكی از نیازها و زیرساختهای اصلی صنعت، ایجاد سكونتگاه و مسكن شاغلان اعم از كارگری و مهندسی و كارمندان و اقشار مختلف در آینده است.
علوی بیان كرد: با توجه به بحران آب، طرح انتقال آب از دریا به لامرد و مهر نیز اجرایی خواهد شد كه یكی از زیرساختهای ضروری صنعت و این شهرك مسكونی خواهد بود.
شهرستان لامرد در حدود 320 كیلومتری جنوب شیراز است.
9873/ 2027
خبرنگار: محمدامین افشارپور ** انتشاردهنده: سیداحمد نجفی

سرخط اخبار استان‌ها