سوله آموزشي كارگاه صنايع غذايي و خشكبار در فاروج راه اندازي شد

فاروج- ايرنا- سوله آموزشي كارگاه هاي صنايع غذايي، خشكبار و بسته بندي، مركز فني و حرفه اي شهرستان فاروج در مسير ايجاد فرصت هاي شغلي همزمان با دهه فجر به بهره برداري رسيد.

به گزارش ايرنا مدير كل مركز فني و حرفه اي خراسان شمالي دوشنبه در آئين افتتاح سوله آموزشي شهرستان فاروج اظهار كرد: رويكرد امروز مراكز فني و حرفه اي تقاضا محوري و ايجاد بخش هاي جديد به تناسب ظرفيت هاي منطقه است.
محمدرضا رضايي افزود: اين سوله آموزشي با 837 متر زيربنا و با هفت هزار 16متر مساحت عرصه و اعتبار 12 ميليارد ريال ساخته شد.
وي گفت: براي تجهيز اين سوله 43 ميليارد ريال از اعتبارات مصوب استاني هزينه شده است.
وي افزود: در مجموع حرفه هاي مرتبط با صنايع خشكبار، فرآوري ميوه و سبزيجات در اين سوله به متقاضيان آموزش داده مي شود.
فرماندار فاروج هم در اين آيين با اشاره به فعال بودن 80 واحد صنفي آجيل فروشي در سطح اين شهر گفت: با راه اندازي سوله مزبور، بستر آموزش در اين بخش فراهم شده و شرايط پرداخت تسهيلات اشتغال نيز در اين حوزه ايجاد شده است.
هادي رجائي نيا افزود: از سويي دستگاه هاي شهرستان نيز در مسير به روز كردن بسته بندي توليدات شهرستان از جمله آجيل حمايت هاي لازم را پيش بيني كرده اند.
وي گفت: با راه اندازي اين بخش در مركز فني و حرفه اي شهرستان، فصل نويني در فرآوري محصولات توليدي ايجاد مي شود.
مركز فني و حرفه اي فاروج در دهه فجر سال 90 در زميني به مساحت 78 هزارو 102 متر مربع افتتاح شد، ساخت اين مركز در سال 85 با زير بناي آموزشي 360 مترمربع و سه كارگاه و 70 متر سرايداري و 700 متر اداري و 75 متر نگهباني آغاز شده بود.
شهرستان 52 هزار نفري فاروج در 110 كيلومتري شرق بجنورد واقع است.
اخبار خراسان شمالي را در كانال تلگرامي اخبار ايرنا خراسان شمالي به نشاني 🆔 @IRNABOJNURD پيگيري كنيد.
7187/ 6042/3007
خبرنگار: مرضيه مهربان** تنظيم كننده: ربابه صانعي ** انتشاردهنده: سيدحسين قدسي

سرخط اخبار استان‌ها