بهره مندي 9 هزار روستاي سيستان و بلوچستان از خدمات آموزشي آموزش و پرورش

چابهار- ايرنا - مديركل آموزش و پرورش سيستان و بلوچستان گفت: 9 هزار روستاي اين استان در گستره بيش از 180 هزار كيلومترمربع از خدمات آموزشي اين نهاد بهره مي برند.

به گزارش ايرنا عليرضا نخعي روز دوشنبه در جمع فرهنگيان كه با حضور وزيرآموزش و پرورش در سرسراي دانشگاه دريانوردي چابهار برگزار شد اظهار داشت: اين استان به اندازه سه برابر ميانگين كشوري پراكندگي جمعيتي دارد و مدارس آن در مناطق مختلف و دور افتاده واقع شده است.
وي بيان كرد: پراكندگي روستاهاي سيستان و بلوچستان سبب شده تا بسياري از مدارس با يك دانش آموز داير شوند و برخي مدارس نيز به علت مشكلات كمبود فضا بيش از ميانگين كشوري دانش آموز داشته باشند.
وي بيان كرد: از برنامه هاي مهم اداره كل آموزش و پرورش سيستان و بلوچستان تغيير كاربري فضاي آموزشي و درآمدزايي پايدار براي مدارس است كه تاكنون موفقيت هايي در اين زمينه به دست آمده.
وي ادامه داد: به طور مثال يكي از مدارس سيستان و بلوچستان ماهانه بيش از 50 ميليون ريال درآمد كسب مي كند.
نخعي از وزير آموزش و پرورش خواست توجه ويژه به رفاه حال فرهنگيان داشته باشند و تلاش هاي آنان در مكان هاي سخت را ارج نهند تا قوت قلبي براي ادامه فعاليت هاي شبانه روزي آنان باشد.
وي همچنين پيگيري و رفع مشكلات آموزشي سيستان و بلوچستان را خواستار شد و گفت: اين استان مستحق امكانات بيشتر و ارتقاي كيفيت آموزشي است.
معاون سياسي و اجتماعي استانداري سيستان و بلوچستان نيز در اين مراسم اظهار داشت: دولت مشكلات نيروي انساني و كمبود فضاي آموزشي اين استان را برطرف كند.
علي اصغر جمشيد نژاد گفت: سيستان وبلوچستان مشكلات فراواني از جمله كمبود نيروي انساني و فضاي آموزشي دارد كه نياز است توجه ويژه و خارج از نوبت؛ اعتباراتي بدين منظور اختصاص پيدا كند.
وي بيان كرد: ايجاد هنرستان هاي فني و حرفه اي در سيستان و بلوچستان يكي از ضرورت هاي اجتناب ناپذير اين استان است.
وي گفت: مدارس حاشيه شهر نيازمند توجه هستند و تراكم دانش آموزان در اين مناطق خيلي زياد است.
معاون سياسي و اجتماعي استانداري سيستان و بلوچستان اظهار داشت: دولت رديف ويژه اي براي اجراي عدالت آموزشي به اين استان اختصاص داده اما با توجه به عمق محروميت ها كافي نيست.
ه گزارش ايرنا سيد محمد بطحايي وزير آموزش و پرورش به همراه هياتي صبح امروز /دوشنبه/ وارد فرودگاه كنارك در جنوب سيستان و بلوچستان شد و مورد استقبال معاون سياسي اجتماعي استانداري، مسئولان و شماري از بزرگان و معتمدان قرار گرفت.
وزير آموزش و پرورش در اين سفر 2 روزه به سيستان و بلوچستان چندين طرح عمراني و آموزشي را افتتاح و كلنگ زني مي كند و ديدارهاي مختلفي با فرهنگيان اين استان خواهد داشت.
كلنگ زني مركز آموزشي رفاهي در كنارك و چابهار، ديدار با فرهنگيان سواحل مكران در دانشگاه دريانوردي، كلنگ زني چند پروژه آموزشي، بازديد از مدارس حاشيه شهر، ديدار با خانواده شهداي دانش آموز از ديگر برنامه هاي سفر بطحايي به جنوب سيستان و بلوچستان است.
وي همچنين به منظور شركت در شوراي آموزش و پرورش سيستان و بلوچستان فردا/سه شنبه/ به زاهدان سفر مي كند.
3043**3213 خبرنگار: رستم كريمي **انتشاردهنده: اكبر نوري

سرخط اخبار استان‌ها