آیت الله جنتی: باید صدای مردم را شنید/فاصله طبقاتی فقرا را به خیابان ها می كشاند

تهران- ایرنا- رئیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی با تاكید بر اینكه باید صدای مردم را شنید و با مردم همصدا شد، گفت: وقتی فاصله طبقاتی زیاد باشد فقرا در خیابان راه می افتند و سر و صدا كرده و نمی توانند زندگی را تحمل كنند.

به گزارش خبرنگار سیاسی ایرنا، آیت الله احمد جنتی عصر دوشنبه در نشست هماهنگی برگزاری چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی با بیان اینكه پیروزی انقلاب را خداوند نصیب ملت كرد و شاید در آینده هم نصیب هیچ كس نشود، افزود: این انقلاب توانسته توطئه های سیاسی و امنیتی را از بین ببرد و دشمنان و حتی دوستان ما باور نمی كردند كه 40 سال انقلاب سرپا بماند و پیشرفت های خوبی نصیب كشور كند.
رئیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی با تاكید بر اینكه خون شهدا توانسته این نظام را حفظ كند تصریح كرد: امروز نظام دست ما است و دستاوردهای عالی و خوبی داشته كه باید جنبه های معنوی و مادی نظام را حفظ كنیم و در برابر همه تهدیدات بایستیم.

**نگران سال آینده هستم
آیت الله جنتی ادامه داد: باید تهدیدات داخلی و خارجی را شناخت و این مساله مهمی است؛ البته من نگران سال آینده هستم كه چه اتفاقاتی خواهد افتاد چون باید احتمالات را بررسی كرد و مدنظر قرار داد.
دبیر شورای نگهبان بیان داشت: دشمن نمی تواند تحمل كند، نظامی 40 سال در برابر آن ایستاده پس هر كاری بتواند می كند تا نظام اسلامی را ساقط كند ولی تاكنون هیچ كاری نتوانسته انجام دهد.

**وضعیت معیشتی مردم بسیار بد است
رئیس مجلس خبرگان رهبری تصریح كرد: باید صدای مردم را شنید و با مردم همصدا شد و خود را از مردم جدا نكرد. وضعیت معیشتی مردم بسیار بد است. من وارد این مسائل نمی شوم زیرا كاری هم از دستم بر نمی آید ولی فقط غصه می خورم. ناراحتم وقتی غذا می خورم كه چرا ما دستمان به دهانمان می رسد ولی برخی دستشان به دهانشان نمی رسد.
آیت الله جنتی با طرح این سوال كه چرا مسئولین كاری نمی كنند عنوان كرد: باید مسئولان با وضع فقیرانه زندگی كنند تا آن فقیر از غصه دق نكند. وقتی فاصله طبقاتی زیاد باشد همین فقرا در خیابان راه می افتند و سر و صدا می كنند و نمی توانند زندگی را تحمل كنند. ما نمی توانیم توقع داشته باشیم كه صدای كسی در نیاید. باید صدای آنها هم بلند باشد اما طبق موازین قانونی باید اعتراض كنند.
رئیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی ادامه داد: ما یكسری وظایف عمومی داریم و باید جلوی حركت ماشین های میلیاردی را در خیابان بگیریم. كارهایی می شود كرد و اگر مردم بدانند كه نمی توانیم كاری بكنیم حرفی ندارند و با ما می سازند اما وقتی می شود كاری كرد، باید كار برای مردم انجام داد.
آیت الله جنتی تصریح كرد: الان هم كه مقرر شد وزرا با مردم حرف بزنند باید به مردم صادقانه بگویند كه چه كار كرده ایم و چه كاری می خواهیم انجام دهیم تا مردم آرام شوند. از نظر امنیتی و سیاسی كارهای زیادی شده اما از نظر معیشتی كار مناسبی صورت نگرفته است و دولت باید به مردم كارهایی كه انجام شده را بگوید.

**مردم در 22 بهمن توطئه ها را سركوب می كنند
رئیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به آغاز چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی تصریح كرد: ما امروز با آمریكا و اسرائیل و عربستان روبه رو هستیم و آنها باید بدانند كه طرف آنها 80 میلیون جمعیت است و نمی توانند با آنها روبه رو شوند و بدانند كه مردم در 22 بهمن مانند 9 دی در صحنه هستند و توطئه ها را سركوب می كنند.
وی تصریح كرد: امروز مساله براندازی اسلام و نظام مطرح است و باید این توطئه ها را برطرف كرد.
پس از سخنان آیت الله جنتی، نصرت الله لطفی قائم مقام شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی با بیان اینكه كمیته برگزاری چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی بر اساس 2 ركن شورای راهبری و سیاست گذاری متشكل از اعضای حقیقی و حقوقی تشكیل شده است، گفت: می خواهیم دستاوردهای 40 ساله نظام دینی را تا سال آینده به جامعه منتقل كنیم زیرا تعداد زیادی از جامعه ما زیر 30 سال هستند و انقلاب را درك نكرده اند.
قائم مقام شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی بیان داشت: رسالت شورای سیاست گذاری، كلان و بر اساس پیشنهادهایی است كه مطرح شده. یك بخشی از ستاد، هماهنگی و اجرای برنامه هایی برای استان ها و خارج از كشور است كه در این شورا 25 نفر از مقامات از سه قوه دعوت شده اند تا پایان سال در 4 نشست شركت كنند و به جمع بندی برای برگزاری هر چه با شكوه تر مراسم چهلمین سال پیروزی انقلاب اسلامی برسیم.
سیام*9103*3061*1449*خبرنگار: حمید شهریاری*انتشار: امیر كاردان راد