3167 واحد مسكن مهر در استان تهران افتتاح شد

تهران – ايرنا - مديركل راه و شهرسازي استان تهران از افتتاح سه هزار و 167 واحد مسكن مهر در استان تهران همزمان با دهه مبارك فجر و بهره برداري همزمان از 52 پروژه راه و شهرسازي خبر داد.

نادر محمدزاده دقايقي روز دوشنبه در حاشيه اين مراسم كه در سايت مسكن مهر امام رضا(ع) شهرستان دماوند برگزار شد، با بيان اينكه امروز پروژه‌هاي ديگر وزارت راه و شهرسازي در حوزه استان تهران به بهره‌برداري مي رسد، اظهار كرد: بيش از 90 كيلومتر راه در 36 پروژه با روش جديد و نويني كه مصالح كمتري نياز و سرعت بالاتري دارد، در استان تهران اجرا شده است.
وي با بيان اينكه در سال‌جاري تعداد زيادي از پروژه‌هاي عمراني، فني و اجرايي، ساختمان‌هاي دولتي، كتابخانه، مراكز فرهنگي و آموزشي، مسجد و مراكز درماني در استان تهران به بهره‌برداري مي‌رسد، گفت: بر اساس جمعيت، استان تهران بالاترين سهم مسكن كشور را داراست.
اين مقام مسئول گفت: ساخت 100 هزار واحد مسكوني در شهرهاي بالاي 20 هزار نفر جمعيت آغاز شده و نزديك به 40 هزار واحد در شهرهاي زير 25 هزار نفر و 180 هزار واحد در شهرهاي جديد در دست احداث است.
وي تصريح كرد: در حوزه شهرهاي بالاي 25 هزار نفر آنچه متقاضي مؤثر دارد، تمام شده است و امروز با افتتاح بيش از 97 هزار و 500 واحد مسكوني مشكلي در شهرهاي بالاي 25 هزار نفر جمعيت نخواهيم داشت.
مديركل راه و شهرسازي استان تهران با بيان اينكه از مجموع 38 هزار واحد مسكوني مهر در شهرهاي زير 25 هزار نفر، هفت هزار و 500 واحد افتتاح‌ نشده است، افزود: كه پيش‌بيني مي‌شود تا قبل از تابستان سال آينده تكميل شود.
محمدزاده با بيان اينكه حجم نسبتا بزرگ استان تهران در پروژه مسكن مهر مربوط به شهر پرديس است، گفت: پرديس 81هزار واحد پروژه شروع شده داشته كه با افتتاحي كه در دهه فجر اتمام پيدا مي كند به بيش از 30هزار افتتاح مي رسد؛ كاري كه در يك سال اخير در شهر پرديس شده است بي نظير است.
وي ادامه داد: واحدهاي مسكوني در شهر انديشه تمام‌ شده و در پرند از 91 هزار واحد مسكوني، نزديك 29 هزار واحد مانده و با سرعتي كه پيش مي‌رود تا تابستان 97 اين واحدها نيز بهره‌برداري مي‌شود.
مديركل راه و شهرسازي استان تهران ادامه داد: در حوزه خدمات روبنايي، استان تهران حدود 50 مدرسه ساخته‌ و تحويل شده و در سال جاري پنج مدرسه با 80 كلاس درس به بهره‌برداري رسيده است و نزديك به 30 مسجد در استان تهران افتتاح شده و با مجموع مراكز درماني، 70 ميليارد تومان يارانه در مسكن مهر استان به غير شهرهاي جديد كمك‌ شده است.
محمدزاده بيان كرد: سياست اصلي ما تكميل هر چه وسيع‌تر واحدهاي باقي‌مانده و بالابردن كيفيت زندگي است و بايد كمبودها تأمين شود و در نهايت موضوع سكونتگاه‌هاي نامناسب شهري، بافت فرسوده و حاشيه‌نشيني مورد نظر قرار گيرد.
وي با بيان اينكه در استان تهران، حدود 14 هزار و 500 هكتار از سطح شهرها و تقريبا 4.5 ميليون نفر در بافت‌هاي فرسوده و حاشيه نشين سكونت دارند، گفت: در راستاي سياست دولت، براي سال بعد توجه به اين بافت‌ها در دستور كار است.
لازم به ذكر است، امروز 11 پروژه مسكن مهر شامل بهره برداري از 3167 واحد مسكن مهر، 5 بابا مدرسه در مجموع 95 كلاسه در شهرستان هاي دماوند، رباط كريم، پاكدشت و شهريار، دو باب كلانتري در شهرستان هاي پشوا و پاكدشت، اجراي پروژه روشنايي معابر مسكن مهر اسلامشهر با اعتباري بالغ بر 1917 ميليارد ريال به بهره برداري رسيد.
همچنين در حوزه ساخت و توسعه راه ها، 36 پروژه راه سازي شامل اجراي آسفالت چيپ سيل در مدت سه ماه اخير، 91 كيلومتر جاده هاي روستايي در شش شهرستان استان تهران با اعتباري بالغ بر 84 ميليارد ريال افتتاح شد.
در حوزه فني و اجرايي نيز 5 پروژه حوزه فني و اجرايي شامل بهره برداري از ساختمان اداره كل مديريت بحران استان تهران، دو طرح بزرگ مجتمع فرهنگي – هنري قدس و مجتمع خدمات بهزيستي شهر قدس، دو باب كتابخانه در ري و اسلامشهر و همچنين عمليات اجرايي روشنايي معابر سكونتگاه هاي غير رسمي شهر قدس با اعتباري بالغ بر 141 ميليارد ريال به بهره برداري رسيد.
خبرنگار: الهام حيدري**انتشار: محمد آجورلو
تهرام/7246//1348

سرخط اخبار اقتصاد