مرتضوی در دادگاه حاضر نشد/اسفندماه،جلسه بعدی

تهران - ایرنا- وكیل مدافع سازمان تامین اجتماعی با بیان اینكه سعید مرتضوی در جلسه دادگاه خود حاضر نشده است، گفت: وكلای او در جلسه امروز حضور داشتند.

به گزارش خبرنگار قضایی ایرنا، مجتبی نظری روز دوشنبه پس از پایان جلسه دادگاه تجدیدنظر سعید مرتضوی مدیرعامل سابق سازمان تامین اجتماعی در پرونده مرتبط با این سازمان در جمع خبرنگاران افزود: به گفته رئیس دادگاه این جلسه به اتمام نرسیده و ادامه رسیدگی به آینده موكول شده است.
وكیل سازمان تامین اجتماعی جلسه دادگاه امروز را خوب ارزیابی و اظهاركرد: رئیس دادگاه با حوصله به مطالب ما و وكلای مرتضوی توجه كرد. برخی مطالب البته مطرح نشد كه قرار شد جلسه بعدی در اسفندماه برای ادامه رسیدگی تشكیل شود.
نظری در پاسخ به این پرسش كه آیا حضورنیافتن سعید مرتضوی می تواند تخلف محسوب شود، گفت: این موضوع را باید دادگاه تشخیص دهد كه حضورنیافتن او چه عواقبی می تواند باید برایش داشته باشد.
وی با بیان اینكه در پرونده های كیفری باید خود متهم حضور داشته باشد اما در پرونده های حقوقی حاضر نشدن در دادگاه اشكالی ندارد و می تواند وكیل حضور داشته باشد، ادامه داد: حالا دلیل اینكه چرا او در دادگاه حاضر نشده است، نمی دانیم.
وكیل مدافع سازمان تامین اجتماعی درباره موضوع اتهام اختلاس متهم تصریح كرد: دادگاه تا به حال اتهام اختلاس را وارد ندانسته و تصرف در اموال عمومی را مطرح كرده است، درحالیكه طبق قانون موضوع تصرف اموال عمومی شامل این است كه كسی از ماشین دولتی استفاده كرده باشد ولی قصدش تملك ماشین نیست و فقط از آن استفاده كرده است.
وی خاطرنشان كرد: اما كسی كه پول را برمیدارد و به دیگری می دهد یا خودش برمیدارد، دقیقا همان اختلاس است.
به گزارش ایرنا، امروز نخستین جلسه دادگاه تجدیدنظر سعید مرتضوی در بخشی از پرونده تامین اجتماعی در شعبه 68 دادگاه تجدیدنظر استان تهران برگزار شد.
اجتمام** 7329 ** 1418
خبرنگار: لیلا اسماعیل نژاد ** ناشر: مریم برزآبادی