۱۶ بهمن ۱۳۹۶،‏ ۱۴:۳۲
کد خبر: 82820886
۰ نفر
فوتبالیست جوان ایرانی در تور استرالیایی ها

تهران - ایرنا - استرالیایی ها كه نگران از دست دادن دانیال ارزانی بازیكن بااستعداد ملبورن سیتی و رفتن او به ایران هستند تلاش می كنند حضور این بازیكن را در استرالیا و فوتبال این كشور تضمین كنند ولو با دادن چند دقیقه وقت بازی در مسابقات رسمی تیم ملی باشد.

به گزارش روز دوشنبه تارنمای خبری ورلدگیم استرالیا، دانیال ارزانی بازیكن فوتبال متولد ایران است كه از كودكی همراه خانواده اش به استرالیا مهاجرت كرد. او برای حضور در جام جهانی 2018 آمادگی كامل دارد، اما ممكن است او با تیم استرالیا به این جام نرود.
جان دیدولیكا رئیس اتحادیه بازیكنان استرالیا می گوید حضور دانیال ارزانی در تیم ملی استرالیا قبل از آنكه این بازیكن نوجوان جذب تیم ملی ایران شود، كار ساده ای است.
بازی ارزانی در ملبورن سیتی او را به سوژه رقابت بین ایران و استرالیا قبل از جام جهانی تبدیل كرده است.
این بازیكن 19 ساله اخیرا اذعان كرد كه در مورد حضور در تیم استرالیا یا ایران تصمیمی نگرفته است. بدنبال آن درخواست هایی از برت فان مارویك سرمربی جدید استرالیا برای دعوت از او به این تیم در جام جهانی 2018 مطرح شد.
دیدولیكا مسئول بازیكنان حرفه ای فوتبال استرالیا گفت كه اقدام راهبردی روی یك استعداد فوتبال به نفع استرالیا است. به نظر دیدولیكا، ارزانی بهترین محصول فوتبال استرالیا بعد از مارك ویدوكا (بازیكن بازنشسته استرالیا) است.
وی از این ایده كه ارزانی به تیم ملی استرالیا دعوت شود و دقایقی بازی كند تا حضور او در این تیم تضمین شود، حمایت كرد.
در حالی كه ارزانی در مورد آینده فوتبال خود فكر می كند، مسئولان فوتبال استرالیا قصد دارند به ستاره نوظهور ملبورن سیتی پیشنهاد بدهند.
دیدولیكا گفت: بازی ملی یك بازیكن جوان كه ممكن است لزوما جزو یكی از 22 بازیكن برتر استرالیا نباشد، كاملا هوشمندانه و زیركانه است.
بازی ارزانی توجه كارلوس كی روش سرمربی ایران را هم جلب كرده است.
براساس گزارش هرالد سان ارزانی گزینه مورد علاقه كی روش است و امكان دارد او را به تیم ملی ایران دعوت كند.
این عملكرد، فدراسیون فوتبال استرالیا را هم به تكاپو واداشته است. لوك كاسرلی رئیس تیم های ملی استرالیا قرار است ارزانی را برای حضور در تیم استرالیا متقاعد كند. وی گفت كه رفتن ارزانی كه به نمایندگی از استرالیا در تیم های پایه بازی كرده است، به ایران ناامیدكننده است.
دیدولیكا تاكید كرد كه ارزانی حق دارد كشوری را كه می خواهد به نمایندگی از آن بازی كند، انتخاب كند.
جوی دیدولیكا برادر وی در تیم جوانان استرالیا بازی كرد اما بعد به تیم كرواسی پیوست.
وی گفت: من طرفدار تلاش برای جذب بازیكنان جوانی هستم كه ممكن است ملیت دیگری داشته باشند. من نسبت به حضور و مشاركت طولانی ارزانی در فوتبال استرالیا خوشبین هستم. هیچ دلیلی نمی بینم كه او نتواند به یك بازیكن مطرح در سطح جهانی تبدیل شود.
مارك بوسنیچ بازیكن سابق تیم ملی استرالیا از این تیم خواسته است یك مسابقه مقابل هر تیمی را ترتیب دهد و ارزانی را به میدان بفرستد تا او را پایبند كند.
لوك كاسرلی رئیس تیم های ملی فوتبال استرالیا قرار است برای متقاعد كردن ارزانی اقدام كند.
براساس قوانین فیفا، ارزانی كه والدین ایرانی دارد می تواند برای تیم ملی ایران به میدان برود. تنها راهی كه ایران نخواهد توانست ارزانی را دعوت كند، این است كه او در یك بازی بین الملی رقابتی (جام جهانی) برای استرالیا به میدان برود.
جان كاسمینا ملی پوش سابق استرالیا با 60 بازی ملی در مورد ارزانی گفت: این نوجوان یك استعداد فوق العاده است.
وی گفت: صحبت هایی در مورد اینكه او بازیكن آینده یك میلیون دلاری در نقل و انتقالات خارج از كشور خواهد بود مطرح است. باید او را برای استرالیا به میدان بفرستیم، چرا كه می تواند دارایی بزرگی برای ما باشد.
ورزشی**1584**1545
مترجم:مولوی

سرخط اخبار ورزش