افتتاح خط تولید انبوه پهپاد تاكتیكی مهاجر مجهز به بمب هوشمند نقطه زن قائم

تهران - ایرنا - همزمان با دهه مبارك فجر خط تولید انبوه پهپاد تاكتیكی مهاجر 6 مجهز به بمب هوشمند نقطه زن قائم با حضور وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح و فرمانده نیروی زمینی سپاه افتتاح شد.

به گزارش روز دوشنبه ایرنا از وزارت دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح ، امیر سرتیپ امیر حاتمی در مراسم آغاز تولید انبوه پهپاد تاكتیكی مهاجر 6، با تبریك ایام الله دهه فجر و چهلمین سالگرد پیروزی شكوهمند انقلاب اسلامی اظهار داشت: پیروزی انقلاب اسلامی تحت رهبری امام خمینی (ره) و در ادامه هدایت‌های حكیمانه خلف صالحش امام خامنه‌ای عزیز (مدظله‌العالی) منشأ تحولات عظیم و تاریخ ساز در منطقه و جهان شد و امروز با گذشت 40 سال از انفجار نور و وقوع معجزه قرن، شاهد توفیقات روزافزون نظام جمهوری اسلامی ایران در عرصه های گوناگون به ویژه حوزه اقتدارآفرین صنعت دفاعی هستیم.
وی با بیان اینكه جمهوری اسلامی ایران با وجود تحریم‌های همه‌ جانبه دشمنان به توان دفاعی چشمگیری رسیده است، افزود: امروز همزمان با پنجمین روز از دهه مبارك فجر و در طلیعه ورود به چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی شاهد رونمایی از پهپاد تاكتیكی مهاجر 6 مجهز به بمب هوشمند نقطه زن قائم به عنوان یكی از دستاوردهای مهم صنعت دفاعی هستیم.
وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح با تشریح مهمترین ویژگی های پهپاد تاكتیكی مهاجر 6 مجهز به بمب هوشمند نقطه زن قائم تصریح كرد: این پهپاد توانمندی انجام ماموریت های شناسایی، مراقبت و رزمی با شعاع عملیاتی گسترده و مداومت پروازی بالا را برای نیروهای مسلح با قابلیت اطمینان فوق العاده، فراهم می سازد تا بتوانند عملیات مراقبت، شناسایی و انهدام اهداف مورد نظر را انجام دهند.
وی با بیان اینكه این پهپاد قادر است انواع متنوعی از محموله های 'مراقبت، شناسایی و رزمی را حمل كند، تصریح كرد: استفاده از پهپاد مهاجر 6 امكان دیده بانی هوایی طولانی مدت و انهدام اهداف در زمان ها و مكان های مختلف را با دقت بالا فراهم می كند.
وی از دیگر توانمندی های این پهپاد را ارسال اطلاعات به هنگام، در روز و شب به مراكز فرماندهی و كنترل و فراهم كردن اشراف گسترده اطلاعاتی بر محیط عملیات عنوان كرد و ادامه داد: پهپاد مهاجر 6 توانایی فرود و برخاست در باند پروازی كوتاه را دارد.
امیر حاتمی با بیان اینكه فرود و برخاست خودكار و استفاده از زیرسامانه های الكترواویونیكی هوشمند بومی در طراحی و ساخت پهپاد مهاجر 6 آن را در رده پهپادهای كارآمد و تراز اول دنیا قرار داده است، تصریح كرد: پهپاد تاكتیكی مهاجر 6 مبتنی براصل انعطاف و توسعه پذیری، توسط متخصصان سازمان صنایع هوایی وزارت دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح طراحی شده تا در عملیاتهای مختلف و محیط ها و شرایط متغیر، كارآمد باشد.
وی خاطرنشان كرد: پهپاد مهاجر 6 مجهز به بمب هوشمند نقطه زن قائم با انوع جستجوگرهای الكترواپتیكی و انواع سر جنگی كه توسط آن، پهپاد می تواند هدف را شناسایی، رهگیری و منهدم كند.
وزیر دفاع تاكید كرد: بمب هوشمند نقطه زن قائم با قابلیت درگیری با انواع هدف های ثابت و متحرك در هر ساعت از شبانه روز قابلیت نفوذ در انواع استحكامات و اهداف مهم را دارد.
وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح در پایان با تبریك این دستاورد بسیار مهم و ارزشمند به محضر مقام معظم فرماندهی كل قوا، نیروهای مسلح و ملت رشید ایران افزود: وزارت دفاع در سایه تدابیر و فرامین حكیمانه فرماندهی معظم كل قوا در حوزه دفاعی با رویكرد اقتصاد مقاومتی، استحكام‌بخش و پشتوانه قدرتمندی برای نیروهای مسلح، توان دفاعی و اقتدار ملی ایران اسلامی به شمار می‌رود.
اجتمام*1933* 1418
خبرنگار: بهروز سلطانیان ** ناشر: مریم برزآبادی