۱۴ بهمن ۱۳۹۶،‏ ۱۵:۰۳
کد خبر: 82818296
۰ نفر
انفجار دیگ بخار در شیراز 2 كشته برجاگذاشت

شیراز- ایرنا- مسئول روابط عمومی سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شیراز گفت: انفجار دیگ بخار در واحد تولیدی فوم سازی واقع در شهرك صنعتی شیراز كه صبح شنبه رخ داد منجر به فوت 2 كارگر و مصدومیت 2 نفر دیگر از كارگران این واحد صنعتی شد.

علیرضا عدلو روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: وقتی كاركنان شهرك صنعتی صدای مهیب انفجار در كارخانه فوم سازی را شنیدند با سامانه 125 تماس گرفتند و درخواست كمك كردند كه ستاد فرماندهی سازمان آتش نشانی شیراز نیروهای عملیاتی از 3 ایستگاه 14، 16و 3 به همراه گروه امداد و نجات ، تیم تجسس و سگ های زنده یاب را ساعت 11 امروز به محل حادثه در شهرك صنعتی اعزام كرد.
وی ادامه داد: دیگ بخار به علت نامعلومی دچار انفجار شدید شد و بر اثر این حادثه سقف و دیوارهای این كارخانه كاملاً تخریب شد و كاركنان را در زیر آوار فرو برد.
عدلو اضافه كرد: بنا به اظهار افراد حاضر 4 مرد از كارگران این كارخانه در زیر آوار گرفتار شده بودند كه نیروهای عملیاتی با بكارگیری تجهیزات فردی و سگ های تجسس خود را به داخل كارخانه رساندند و عملیات آواربرداری را آغاز كردند و 2 تن از كارگران را كه كاملاً بی هوش و 2 تن دچار مصدومیت شدید شده بودند تحویل امدادگران اورژانس حاضر در محل دادند.
وی بیان كرد: پس از معاینات پزشكی، مرگ 2تن از افراد در همان ساعات اولیه حادثه از سوی عوامل اورژانس اعلام شد و نیروهای عملیاتی 2 مصدوم این حادثه را به سرعت با كمك عوامل اورژانس به مراكز درمانی انتقال دادند.
مسئول روابط عمومی آتش نشانی و خدمات ایمنی شیراز با بیان این كه علت دقیق حادثه در دست بررسی است، بیان كرد: آتش نشانان پس از آوار برداری، تخلیه اجناس و ایمن سازی كامل، محل حادثه را تحویل عوامل نیروی انتظامی دادند.
خبرنگار:‌محمد امین افشارپور** انتشار دهنده:‌غلامرضا مالك زاده
9873/ 1876