پرداخت 750 ميليارد ريال تسهيلات اشتغالزايي بانك توسعه تعاون در كرمان

كرمان - ايرنا - مدير شعب بانك توسعه و تعاون استان كرمان از پرداخت 750 ميليارد ريال تسهيلات اشتغالزايي توسط اين بانك براي طرح هاي اقتصاد مقاومتي استان كرمان خبر داد.

حميدرضا حكمتي نيا روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ايرنا افزود: 60 درصد از 750 ميليارد ريال تسهيلات در بخش صنعت و معدن، 23 درصد در بخش كشاورزي و 17 درصد در بخش هاي خدمات و بازرگاني از اول سال جاري تاكنون به متقاصيان ارائه شده است.
وي با اشاره به نامگذاري سال جاري از سوي رهبر معظم انقلاب اسلامي به نام اقتصاد مقاومتي، توليد و اشتغال گفت: اين ميزان تسهيلات ارائه شده در راستاي تحقق شعار سال و سياست هاي دولت تدبير و اميد پرداخت شده است.
وي بيان كرد: از ابتداي سال جاري تاكنون يكهزار ميليارد ريال ضمانتنامه در بخش هاي مختلف، 250 ميليارد ريال اعتبار اسنادي داخلي و خارجي، 54 ميليارد ريال تسهيلات در زمينه ازدواج، 16 ميليارد ريال در بخش اشتغالزايي نهادهاي حمايتي، 35 ميليارد ريال در زمينه نوسازي ناوگان حمل و نقل، 3.8 ميليون دلار تسهيلات ارزي از محل صندوق توسعه ملي و 39 ميليارد تسهيلات ريالي به متقاضيان پرداخت شده است.
وي اظهار كرد: بانك توسعه و تعاون همچنين در حوزه پرداخت تسهيلات طرح اشتغالزايي پايدار در مناطق روستايي و عشايري و شهرهاي زير 10 هزار نفر تسهيلات خوبي به متقاضيان ارائه كرده است.
حكمتي نيا همچنين ضمن تبريك دهه مبارك فجر گفت: در اين ايام مبارك پنج طرح در استان كرمان شامل چهار مجموعه ورزشي و يك كارخانه به بهره برداري مي رسد.
وي به طرح پرداخت تسهيلات دولت در مناطق روستايي اشاره و عنوان كرد: بانك توسعه تعاون يكي از بانك هاي عامل پرداخت تسهيلات است لذا اين تسهيلات كمك خوبي براي رشد اقتصاد روستاها و خانوارهاي روستايي به شمار مي رود.
خبرنگار: هادي شفيعي مجاز **انتشار: نجمه حسني*
7450/3029

سرخط اخبار استان‌ها