افتتاح چهار پروژه بزرگ صنعتی گل گهر سیرجان /2200فرصت جدید شغلی

كرمان - ایرنا - در نخستین روز از سفر استانی رئیس جمهوری به استان كرمان ، چهار پروژه مهم و اساسی حوزه صنعت و معدن در شركت گل گهر سیرجان از طریق ویدئو كنفرانس افتتاح و مورد بهره برداری قرار گرفت كه 2هزار و 200فرصت جدید شغلی در منطقه ایجاد كرده است.

مدیرعامل شركت گل گهر این پروژه ها شامل بهره برداری از خط 7 تولید كنستانتره شركت گل گهر، افتتاح كارخانه مگامدول اول ، تولید آهن اسفنجی شركت توسعه آهن و فولاد گل گهر و افتتاح واحدهای گازی نیروگاه سیكل تركیبی گل گهر برشمرد.
مهندس ناصر تقی زاده در حاشیه این آئین در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود:برای راه اندازی و ساخت خط ٧ تولید كنسانتره شركت معدنی و صنعتی گل گهر با ظرفیت ٢ میلیون تن در سال ٧٠٠ میلیارد ریال سرمایه گذاری ریالی 49 میلیون یورو هزینه ارزی شده است .
وی همچنین گفت ك برای كارخانه مگامدول اول آهن اسفنجی شركت توسعه آهن و فولاد گل گهر به ظرفیت ١.٧ میلیون تن در سال ٢٧٠٠میلیارد ریال سرمایه گذاری ریالی و ٦٣ میلیون یوروارزی شده و نیز برای واحد های گازی نیروگاه سیكل تركیبی شركت گهر انرژی سیرجان به ظرفیت ٣٣٢ مگاوات با ١٢٠٠ میلیارد ریال سرمایه گذاری ریالی و٢٨٠ میلیون یورو سرمایه گذاری ارزی شده است .
وی اظهار داشت: مجموع سرمایه گذاری پروژه های قابل افتتاح در این سفر رئیس جمهوری با احتساب ٢٠ درصد هزینه های زیر ساخت بالغ بر ٥٥٢٠ میلیارد ریال و ٤٧٠ میلیون یورو بوده است و ضمن اینكه در مجموع این طرح ها بالغ بر ٢٢٠٠ نَفَر اشتغال در منطقه إیجاد كرده است .
معدن آهن گل گهر در شهرستان سیرجان، ۵۵ كیلومتری جاده سیرجان- شیراز واقع شده است.
این معدن با ذخیره زمین‌شناسی ۱۰۱۹ میلیون تن، ذخیره قطعی ۱۰۰۰ میلیون تن و ذخیره احتمالی ۲۱۹ میلیون تن برزگترین معدن شناخته شده سنگ آهن خاورمیانه است.
تولیدات حاصل از سنگ استخراجی این معدن: گندله سنگ آهن، كنسانتره سنگ آهن و سنگ‌دانه بندی شده می‌باشند .
براساس این گزارش در سفر رئیس جمهوری به استان كرمان بعنوان دومین سفر استانی رئیس جمهوری در دولت دوازدهم به ارزش بالغ بر 20هزار میلیاردریال پروژه و طرح افتتاح و كلنگ زنی می شود.
خبرنگار : محمد ایران نژاد** انتشار : بهنام احمدی
7435/ 5054