برپایی مراسم سوگواری شهادت حضرت فاطمه زهرا(س) در مالزی

كوالالامپور- ایرنا- مراسم سوگواری بانوی بزرگ اسلام حضرت فاطمه زهرا (س) پنجشنبه شب در محل رایزنی فرهنگی جمهوری اسلامی ایران در كوالالامپور پایتخت مالزی و برخی شهرهای این كشور با حضور ایرانیان مقیم برگزار شد.

به گزارش ایرنا، 'احمد صادقیان' در این مراسم درباره فضایل اخلاقی و نقش حضرت زهرای مرضیه(س) در هدایت جامعه اسلامی سخنانی را ایراد كرد.
وی با اشاره به مقام و منزلت حضرت زهرا (س)، گفت: ایشان از طرف خداوند به عنوان الگو برای هدایت و رهبری مردم و جامعه انتخاب شدند و از این رو از كودكی در همه مراحل زندگی با پدربزرگوارشان رسول اكرم (ص) همراه بودند.
وی گفت: جایگاه و منزلت دختر نبی اكرم آنگونه با عظمت است كه وظیفه هدایت و روشنایی جامعه پس از رسول خدا(ص) به ایشان و خاندان و اهل بیت آن حضرت واگذار می شود.
صادقیان گفت: انسان می تواند با قوه اختیار راه كمال وهدایت را پذیرفته و طی كند و از حضرت زهرا (س) و ائمه اطهار به عنوان مبین و هدایتگر مسیر تأسی جوید.
دراین مراسم همچنین امینی قاری بین المللی قرآن كریم به قرائت آیاتی از قران كریم پرداخت و دوستداران حضرت زهرا(س) با ذكر مصیبت و مرثیه سرایی یكی از مداحان اهل بیت عصمت و طهارت در رثای این بانوی گرانقدر اسلام به عزاداری و سینه زنی پرداختند.
بسیاری از ایرانیان مقیم مالزی در شهرهای دیگر این كشور نیز مراسم عزاداری شهادت حضرت زهرا (س) را برگزار كردند.
آساق **1599**انتشار: مریم شفیعی