۱۲ بهمن ۱۳۹۶،‏ ۱۶:۳۹
کد خبر: 82816337
۰ نفر
سفر 6 میلیون گردشگر خارجی به ایران

مشهد - ایرنا - معاون گردشگری سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری گفت: بیش از 6 میلیون گردشگر خارجی سال 95 به ایران سفر كردند.

به گزارش ایرنا، محمد محب خدایی روز پنجشنبه در حاشیه نشست هم اندیشی با بهره برداران و مدیران تاسیسات گردشگری خراسان رضوی در مشهد به خبرنگاران افزود: بیشترین تعداد گردشگران خارجی، گردشگران زیارتی است و استان خراسان رضوی به بركت وجود مرقد مطهر حضرت امام رضا (ع) هر سال بیشترین گردشگران خارجی را به خود اختصاص می دهد.
وی با بیان اینكه آمار دقیق از ورود گردشگران خارجی به ایران در سال جاری نداریم، پیش بینی كرد كه امسال شاهد افزایش ورود گردشگران خارجی به كشور باشیم.
وی با بیان اینكه سال گذشته بیش از 9 میلیون ایرانی نیز سفر زیارتی و تفریحی به خارج كشور داشتند، گفت: چهار میلیون نفر از این تعداد به سفر زیارتی مشرف شدند كه بیش از 2 میلیون نفر آنها برای شركت در راهپیمایی اربعین به عراق سفر كردند و بقیه هم به سفر تفریحی در خارج از كشور رفتند.
محب خدایی، از ایجاد سامانه یكپارچه میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی كشور خبر داد و افزود: در این سامانه تمام محصولات گردشگری به صورت آنلاین در اختیار متخصصان و متقاضیان قرار می گیرد.
وی اظهار كرد: تمام سازمان های دولتی و غیردولتی می توانند راهبردهای عنوان شده در این سامانه را مورد نقد و بررسی قرار دهند.
وی گفت: در سامانه یاد شده تبلیغات به صورت واحد و جامع انجام می شود و به همین دلیل منجر به رقابت سالم خواهد شد و ماندگاری در این سامانه برای عموم ثبت نام كنندگان نیز نیازمند آن است كه استانداردهای لازم را رعایت كنند.
محب خدایی افزود: برخی روستاهایی نیز كه به دلیل قطع آب یا حاشیه نشینی از چرخه گردشگری بوم گردی خارج شده بودند با تمهیدات انجام شده دوباره به این چرخه بازگشته اند.
وی همچنین گفت: 20 درصد سهمیه وام تخصیصی به حوزه گردشگری و صنایع دستی با سود 6 درصد پرداخت می شود.
خبرنگار: آرزو جاودانی ** انتشار دهنده: محمد حسین علی مقدم
7496/6053