نمايشگاه صنعت آب و آبياري كشاورزي در همدان گشايش يافت

همدان - ايرنا - نمايشگاه صنعت آب و آبياري كشاورزي و تاسيسات آب و فاضلاب شامگاه چهارشنبه در محل دائمي شركت نمايشگاه هاي بين المللي همدان گشايش يافت.

مديرعامل شركت نمايشگاه‌هاي بين‌المللي استان همدان گفت: در اين نمايشگاه تعداد 40 واحد شركت كننده از استان‌هاي خراسان رضوي، تهران، اصفهان، البرز، آذربايجان شرقي، قزوين، لرستان و همدان جديدترين طرح‌ها و محصولات خود را در زمينه‌هاي سيستم‌هاي نوين آبياري، ژئوممبران، لوله و اتصالات، پمپ‌هاي آب، فناوري بازيافت و غيره ارائه كرده اند.
حسين رجبيان افزود: با توجه به اهميت بي بديل كشاورزي در اقتصاد استان و بالابودن سطح تحت آبياري، برگزاري چنين نمايشگاهي مي‌تواند به هر چه بهتر شدن آبياري كشاورزي و بازيافت و استفاده از فاضلاب‌ها و پساب‌ها كمك شاياني داشته باشد.
رجبيان با بيان اينكه هر ساله، شركت‌هاي بسياري در اين زمينه طرح‌ها و ايده‌هاي خود را عملي مي‌كنند افزود: معرفي و عرضه اين طرح‌ها مي‌تواند به كشاورزان و صاحبان صنايعي كه آب در آنها نقشي مهم و تاثيرگذار دارد كمك كند تا بتوانند از اتلاف و اسراف آن تا حد بسيار زيادي جلوگيري كنند.
وي ادامه داد: بازگرداندن فاضلاب‌ و پساب‌ها به چرخه بهره وري در كشاورزي نيز مطلب مهمي است كه سال‌ها به عنوان راهكاري در صرفه‌جويي آب مطرح است.
اولين نمايشگاه 'صنعت آب و آبياري كشاورزي' و' تاسيسات آب و فاضلاب' تا 14 بهمن ماه از ساعت 15 الي 21 در محل دائمي نمايشگاه‌هاي بين المللي همدان داير است.
7523/2087
خبرنگار: مرضيه بختياري** انتشاردهنده: زهرا پيرنيا