سراج: پرونده سانچی در سازمان بازرسی كل كشور در حال بررسی است

تهران - ایرنا- رئیس سازمان بازرسی كل كشور به ایرنا گفت: پرونده حادثه كشتی سانچی در این سازمان در حال بررسی است.

ناصر سراج روز چهارشنبه در گفت وگوی اختصاصی با خبرنگار قضایی ایرنا درباره آخرین وضعیت بررسی حادثه كشتی سانچی كه چندی پیش در دریای چین غرق شد، افزود: سازمان بازرسی كل كشور به این موضوع ورود كرده است.
رئیس سازمان بازرسی كل كشور با بیان اینكه رسیدگی به این پرونده همچنان ادامه دارد، اظهاركرد: در صورت رسیدن به جمع بندی ، گزارش آن ارائه می شود.
به گفته سراج نتیجه این گزارش ها محرمانه است.
به گزارش ایرنا، 16 دی یك كشتی فله بر چینی حامل 64 هزار تن گندم در سواحل شانگهای به نفتكش ایرانی سانچی كه حامل بیش از 130 هزار تن میعانات گازی بود، برخورد كرد.
در این حادثه، نفتكش سانچی با 30 تبعه ایرانی و دو بنگلادشی دچار حریق و انفجارهای سنگین شد كه كار امداد رسانی در منطقه را با مشكل مواجه و در برخی مواقع ناممكن كرد.
با دستور و تاكید رییس جمهوری علی ربیعی وزیر تعاون، كار و رفاه اجتماعی به عنوان مسئول ویژه رسیدگی به این واقعه تعیین شد و گروه های كارشناسی و امدادی از جمله تكاوران ارتش به منطقه اعزام شدند تا با هماهنگی مقامات و مسئولان چینی و همكاری برخی كشورهای دیگر كارهای مربوط انجام گیرد، اما اقدام های فوریتی و ضربتی برای خاموش كردن شعله ها و تعیین وضعیت خدمه نفتكش ایرانی به دلیل گستردگی دامنه انفجارها و همچنین دمای بسیار زیاد حاصل از آتش سوزی بی ثمر ماند، زیرا نزدیك شدن به كشتی سانچی و حضور طولانی مدت در آن برای بررسی وضعیت میدانی ناممكن شده بود و درنهایت این كشتی پس از 8 روز غرق شد.
بررسی های كارشناسی در این زمینه با هدف تعیین علل واقعه در دست اقدام است.
اجتمام**٧٣٢٩ ** 1418
خبرنگار: لیلا اسماعیل نژاد ** ناشر: مریم برزآبادی