نحوه بازدید 10 نماینده مجلس از زندان اوین تشریح شد

تهران- ایرنا- رئیس كمیسیون حقوقی و قضایی مجلس شورای اسلامی جزئیاتی از نحوه بازدید امروز 10 نماینده مجلس از زندان اوین را تشریح كرد.

اللهیار ملكشاهی عصر سه شنبه در گفت و گو با خبرنگار پارلمانی ایرنا، با اشاره به بازدید سه ساعته 10 نماینده مجلس از زندان اوین كه امروز انجام شد، گفت ما از ساعت 14:30 به مدت سه ساعت از دو بند زندان اوین بازدید كردیم.
رئیس كمیسیون حقوقی و قضایی مجلس افزود: پیش از بازدید، ما جلسه ای با رئیس سازمان زندان ها و مسئولان زندان اوین داشتیم كه آنان توضیحاتی را ارائه كردند.
ملكشاهی ادامه داد: ما از دو بند 209 متهمان امنیتی و 4 متهمین كه جمعی از بازداشت شدگان ناآرامی های اخیر در آن حضور داشتند بازدید كردیم.
نماینده مردم كوهدشت در مجلس اضافه كرد: تعداد متهمان باقی مانده در زندان اوین به دلیل ناآرامی های اخیر 4 آقا و یك خانم بودند كه در این دو بند حضور داشتند و به واسطه حضور آنان در این بند ما با برخی دیگر از زندانیان نیز گفت و گو كردیم.
ملكشاهی خاطرنشان كرد: ما همچنین فیلم یكی از زندانیانی كه اخیرا در اوین خودكشی كرده بود را بازبینی كردیم و از محل خودكشی وی نیز بازدیدی به عمل آمد.
رئیس كمیسیون حقوقی و قضایی مجلس تاكید كرد: بنا شده است كه فردا اعضای این هیات 10 نفره جلسه ای داشته باشند و گزارش نهایی مربوط به این بازدید را منتشر می كنیم.
به گزارش ایرنا، محمدعلی وكیلی نماینده تهران، محمد كاظمی نماینده ملایر، محمد جواد فتحی نماینده تهران، عبدالكریم حسین زاده نماینده نقده، محمد مهدی برومندی نماینده مرودشت، ولی الله نانواكناری نماینده بابلسر، فاطمه سعیدی نماینده تهران، عزت الله یوسفیان ملا نماینده آمل ، محمد دهقان نماینده چناران و اللهیار ملكشاهی 10 نماینده ای بودند كه در این بازدید حضور داشتند.
سیام*9121*3061*1449*خبرنگار: سمیه لاری*انتشار: امیر كاردان راد