بدرقه ای شایسته برای سفر ابدی دومین شهید دریادل ناوشكن دماوند

انزلی - ایرنا - مردم همیشه در صحنه و قدرشناس بندرانزلی، پیكر پاك و مطهر شهید ناوبان دوم تكاور دریایی امیر باسره طارمسری را تشییع و برای تدفین در زاگاهش بدرقه كردند.

به گزارش خبرنگار ایرنا پیكر شهید امیر باسره دومین شهید حادثه ناوشكن دماوند روز سه شنبه بر روی دستان همرزمانش تشییع شد.
رئیس عقیدتی - سیاسی نیروی دریایی راهبردی ارتش در این مراسم در ستاد ناوگان شمال ارتش اظهار كرد: همه ما روزی از دنیا می رویم ولی فرق با دیگر مردمان در این است كه شهید با شهادتش زندگی جاویدان به دست می آورد و این امر، بارها در قرآن تاكید شده است.
حجت الاسلام والمسلمین محمد مظفری افزود: كسی كه در راه وطن و برای نجات همنوع خود پای در عرصه خدمت گذاشته و در این راه جانش را از دست می دهد، مانند كسی است كه در جهاد در راه خدا به شهادت رسیده است.
وی با اشاره به مصادف شدن مراسم تشییع پیكر شهید باسره با ایام فاطمیه و شهادت بزرگ بانوی اسلام تاكید كرد: امروز شاهدیم كه همرزمان شهید و مردم همیشه در صحنه عاشقانه در این مراسم حضور دارند و با افتخار ، پیكر پاكش را به خاك می سپارند.
به گزارش خبرنگار ایرنا پیكر شهید امیر باسره پس از تشییع نظامی در ستاد ناوگان شمال، بر روی دستان مردم همیشه در صحنه بندرانزلی نیز تشییع و برای تدفین به زادگاهش روستای طارمسرای بخش كوچصفهان از توابع شهرستان رشت منتقل شد.
ناوبان دوم تكاور شهید امیر باسره متولد 1359 اهل روستای طارمسر كوچصفهان بود كه در جریان امدادرسانی به ناوشكن دماوند، همراه شهید بیژن زارع به دریا پرت و مفقود شد كه پیكر این شهید پس از 16 روز جستجو در دریای خزر، كشف شد.
پیكر ناو سروان بیژن زارع یكی دیگر از شهدای حادثه برخورد ناوشكن دماوند با موج شكن دریای خزر در انزلی، اواخر دی ماه گذشته پیدا شده بود.
ناوشكن دماوند، 20 دی ماه گذشته هنگام ورود به بندر، به علت تغییرات ناگهانی وضعیت جوی، افزایش سرعت باد و طوفان شدید در دریای خزر، با موج شكن‌ در انزلی برخورد جزئی داشته است.
منطقه چهارم دریایی امام رضا (ع) و ناوگان شمال در شهر ساحلی انزلی مستقر است.
ناوشكن جمهوری اسلامی ایران دماوند (جماران 2) در كلاس موج، طراحی و در صنایع دریایی شهید تمجیدی بندرانزلی ساخته شده است.
خبرنگار:رضا اكبری**انتشاردهنده:كبیری
7471/2007