بدرقه اي شايسته براي سفر ابدي دومين شهيد دريادل ناوشكن دماوند

انزلي - ايرنا - مردم هميشه در صحنه و قدرشناس بندرانزلي، پيكر پاك و مطهر شهيد ناوبان دوم تكاور دريايي امير باسره طارمسري را تشييع و براي تدفين در زاگاهش بدرقه كردند.

به گزارش خبرنگار ايرنا پيكر شهيد امير باسره دومين شهيد حادثه ناوشكن دماوند روز سه شنبه بر روي دستان همرزمانش تشييع شد.
رئيس عقيدتي - سياسي نيروي دريايي راهبردي ارتش در اين مراسم در ستاد ناوگان شمال ارتش اظهار كرد: همه ما روزي از دنيا مي رويم ولي فرق با ديگر مردمان در اين است كه شهيد با شهادتش زندگي جاويدان به دست مي آورد و اين امر، بارها در قرآن تاكيد شده است.
حجت الاسلام والمسلمين محمد مظفري افزود: كسي كه در راه وطن و براي نجات همنوع خود پاي در عرصه خدمت گذاشته و در اين راه جانش را از دست مي دهد، مانند كسي است كه در جهاد در راه خدا به شهادت رسيده است.
وي با اشاره به مصادف شدن مراسم تشييع پيكر شهيد باسره با ايام فاطميه و شهادت بزرگ بانوي اسلام تاكيد كرد: امروز شاهديم كه همرزمان شهيد و مردم هميشه در صحنه عاشقانه در اين مراسم حضور دارند و با افتخار ، پيكر پاكش را به خاك مي سپارند.
به گزارش خبرنگار ايرنا پيكر شهيد امير باسره پس از تشييع نظامي در ستاد ناوگان شمال، بر روي دستان مردم هميشه در صحنه بندرانزلي نيز تشييع و براي تدفين به زادگاهش روستاي طارمسراي بخش كوچصفهان از توابع شهرستان رشت منتقل شد.
ناوبان دوم تكاور شهيد امير باسره متولد 1359 اهل روستاي طارمسر كوچصفهان بود كه در جريان امدادرساني به ناوشكن دماوند، همراه شهيد بيژن زارع به دريا پرت و مفقود شد كه پيكر اين شهيد پس از 16 روز جستجو در درياي خزر، كشف شد.
پيكر ناو سروان بيژن زارع يكي ديگر از شهداي حادثه برخورد ناوشكن دماوند با موج شكن درياي خزر در انزلي، اواخر دي ماه گذشته پيدا شده بود.
ناوشكن دماوند، 20 دي ماه گذشته هنگام ورود به بندر، به علت تغييرات ناگهاني وضعيت جوي، افزايش سرعت باد و طوفان شديد در درياي خزر، با موج شكن‌ در انزلي برخورد جزئي داشته است.
منطقه چهارم دريايي امام رضا (ع) و ناوگان شمال در شهر ساحلي انزلي مستقر است.
ناوشكن جمهوري اسلامي ايران دماوند (جماران 2) در كلاس موج، طراحي و در صنايع دريايي شهيد تمجيدي بندرانزلي ساخته شده است.
خبرنگار:رضا اكبري**انتشاردهنده:كبيري
7471/2007