ارتش سوريه روستاهاي جفر و خفيه در استان ادلب را آزاد كرد

دمشق- ايرنا- ارتش سوريه روستاهاي جفر، خفيه و ارتفاعات ضهره خفيه واقع در جنوب شرقي استان ادلب را از دست تروريست ها آزاد كرد.

به گزارش دوشنبه شب ايرنا، منابع ميداني اعلام كردند كه ارتش سوريه با پشتيباني گروه هاي دفاع مردمي، اين 2 روستا و ارتفاعات ضهره خفيه در استان ادلب را آزاد و تعدادي از تروريست هاي 'جبهه النصره' را به هلاكت رساندند.
اين مناطق در نزديكي شهرك مهم و راهبري ابوالضهور قرار دارد كه ارتش سوريه هفته گذشته در ادامه پيشروي هاي خود در حومه جنوبي استان 'ادلب' با شكست گروه تروريستي 'جبهه النصره' بر اين شهرك مسلط شد.
ارتش سوريه ظهر امروز نيز منطقه 'العزو' واقع در حومه جنوبي استان ادلب را از دست تروريست ها آزاد كرد.
ارتش سوريه 10 روز قبل كنترل فرودگاه نظامي ابوالضهور در استان ادلب را به دست گرفت و خسارت و تلفات سنگيني به عناصر گروه تروريستي - تكفيري جبهه النصره وارد كردند.
فرودگاه راهبردي ابوالضهور مدت سه سال در اشغال گروه هاي تروريستي قرار داشت.
سوريه حدود هفت سال است به دليل حضور گروه هاي مسلح و تروريستي همچون 'داعش' و جبهه النصره كه از سوي غرب و برخي كشورهاي منطقه حمايت مي شوند با بحران روبرو است.
با شكست داعش در سوريه در ماه هاي اخير و همچنين با پيشروي ارتش اين كشور و نيروهاي مقاومت اسلامي، سوريه پس از سال ها پايداري در آستانه دفع پديده تروريسم قرار دارد.
خاورم**8005**3404**انتشار: محسن اسماعيلي