پروازهاي صبح دوشنبه تهران - سنندج براي دومين روز متوالي لغو شد

سنندج - ايرنا - مدير فرودگاه هاي استان كردستان گفت: به علت بارش برف، شرايط نامساعد جوي و تعطيلي فرودگاه مهرآباد، پروازهاي روز دوشنبه تهران به مقصد سنندج براي دومين روز متوالي لغو شد.

محسن سيف زاده روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ايرنا اظهار كرد: پرواز نخست امروز قرار بود ساعت 9 صبح از تهران به مقصد سنندج توسط شركت آسمان انجام شود اما بدليل بارش برف و نامساعد بودن شرايط جوي در فرودگاه مبدا (مهرآباد تهران) لغو شد.
وي افزود: با توجه به انجام نشدن پرواز نخست، پرواز سنندج - تهران كه قرار بود در ساعت 10 انجام شود نيز به تبع لغو شده است.
سيف زاده در خصوص پرواز دوم نيز يادآور شد: پرواز دوم قرار بود ساعت 10 و 30 دقيقه توسط شركت قشم اير از مبدا تهران انجام شود كه اين پرواز هم بدليل نامساعد بودن شرايط جوي لغو شده و به تبع آن پرواز ساعت 12 سنندج به مقصد تهران نيز انجام نمي شود.
وي تاكيد كرد: پروازهاي روز يكشنبه اين فرودگاه از مقصد تهران نيز بدليل نامساعد بودن شرايط جوبي و بارش برف در فرودگاه مهرآباد كنسل شده بود.
سه شركت هواپيمايي آسمان، ايران اير و قشم اير در برنامه زمستاني فرودگاه سنندج فعاليت مي كنند و در طول هفته 12 پرواز (24 پرواز رفت و برگشت) در اين فرودگاه انجام مي شود.
فرودگاه سنندج از فرودگاه هاي قديمي ايران است كه از سال 1338 پروازهاي هواپيمايي ايران اير در اين فرودگاه برقرار بوده است.
علاوه بر فرودگاه سنندج استان كردستان داراي يك فرودگاه در دست ساخت در شهرستان سقز است كه اين فرودگاه با بيش از 30 درصد پيشرفت فيزيكي در پنج كيلومتري مسير جاده سقز - مريوان قرار دارد.
طول باند اين فرودگاه 2 هزار و 500 متر و عرض آن 45 متر است كه براي نشست و برخاست هواپيماهايي در ابعاد ATR72 با ظرفيت 70 مسافر مناسب است.
به گزارش ايرنا، با ورود يك سامانه بارشي از روز پنجشنبه هفته قبل بارش برف و باران در بيشتر مناطق غربي و مركزي كشور آغاز شده و پروازهاي فرودگاه مهرآباد را طي 2 روز گذشته كنسل كرده است.
خبرنگار: عبدالله رحماني**انتشار: سليماني
3020/9102

سرخط اخبار استان‌ها