ريزش سنگين برف در تهران موجب لغو 22 پرواز كيش - مهرآباد و بالعكس شد/4200 مسافر در انتظار بازگشت

كيش - ايرنا - ريزش سنگين برف از روز شنبه تا به امروز در تهران موجب لغو 22 سورتي پرواز فرودگاه مهرآباد كيش و بالعكس گرديد.

به گزارش يكشنبه شب ايرنا ، 4200 مسافر اين پروازها هم اينك با هماهنگي و پيگيري سازمان منطقه آزاد كيش در هتلها و اماكن اقامتي اين جزيره پذيرش شدند.
سازمان منطقه آزاد كيش با هدف ارايه خدمات به گردشگران و مسافران در انتظار بازگشت به تهران، وارد عمل شده و علاوه بر تاكيد ويژه به هتلها در ارايه خدمات رساني مطلوب و پذيرش مسافران ، در كنار فرودگاه بين المللي كيش و در مجموعه مجهز مركز نمايشگاههاي بين المللي اين جزيره شرايطي مناسب را براي ارايه خدمات مطلوب به مسافران در صورت صلاحديد و نياز فراهم نموده است.
برخي شركت هاي هواپيمايي نيز در اين شرايط ناپايدار جوي، مسافران خود را كه با لغو پرواز مواجه شدند در هتلهاي جزيره كيش اسكان دادند.
به گزارش روابط عمومي سازمان منطقه آزاد كيش، معاون گردشگري اين سازمان نيز ضمن تاكيد بر همكاري همه جانبه بخش هاي مختلف براي اسكان موقت مسافران پروازهاي لغو شده در مسير كيش به تهران، خواستار همكاري جامعه هتلداران و اماكن اقامتي براي اسكان موقت مسافران فرودگاه كيش در اين شرايط ناپايدار جوي شد.
سازمان منطقه آزاد كيش با صدور اطلاعيه اي از تمامي گردشگران خواست تا پيش از حضور در فرودگاه از برقراري پرواز خود اطينان حاصل كرده و پس از آن به فرودگاه مراجعه كنند.
به اين منظور شماره تلفن هاي 44443200 و 44443300 فرودگاه بين المللي كيش نيز براي پاسخگويي به گردشگران در خصوص ساعات برگزاري پروازها اعلام شده است.
مدير كل فرودگاه بين المللي كيش نيز يكشنبه شب به ايرنا گفت: تمامي پروازهاي اين فرودگاه به مقصد مهرآباد تا فردا دوشنبه لغو شده است.
عزت الله محمدي افزود: اميد مي رود با بهبود شرايط جوي و امكان فعاليت فرودگاه مهرآباد ، كه بدون ترديد از فردا با ترافيك شديد پروازي مواجه خواهد بود، بتوانيم از روز دوشنبه مسافران در انتظار اين جزيره را راهي مقصد تهران كنيم.
وي تصريح كرد: پرواز هاي خروجي فرودگاه بين المللي كيش به مقاصد يزد، بندرعباس، دبي، رشت، شيراز و اصفهان امروز برقرار شد و مسافران اين شهرها به سلامت به مقاصد خود بازگشتند و آخرين پرواز اين فرودگاه در ساعت 30 دقيقه بامداد دوشنبه به مقصد مشهد انجام خواهد شد.
سازمان منطقه آزاد و مسوولان فرودگاه كيش بلافاصله پس از بروز شرايط ناپايدار جوي كه موجب لغو پروازهاي مهرآباد به كيش و بالعكس نيز شد، با آماده باش لازم ، اطلاع رساني و مديريت خدمات رساني ، از حضور و ازدحام گردشگران در محل فرودگاه كيش جلوگيري كردند.
فرودگاه بين المللي جزيره كيش به عنوان سومين فرودگاه پر تردد كشور روزانه پذيراي گردشگران بسياري است كه براي استفاده از امكانات مطلوب تفريحي و جاذبه هاي گردشگري جزيره زيباي كيش به اين منطقه سفر مي كنند.
سالانه بيش از يك ميليون و 700 هزار گردشگر داخلي و خارجي از اين جزيره مرجاني بازديد و از ظرفيت هاي مختلف طبيعي ،تفريحي و گردشگري آن استفاده مي كنند.
جزيره كيش با مساحت 91.5 كيلومتر مربع و جمعيتي حدود 40 هزار نفر در 18 كليومتري كرانه جنوبي ايران در محدوده شمالي آب هاي نيلگون خليج فارس واقع است و از نظر تقسيم بندي سياسي و اداري كشور، در محدوده استان هرمزگان و شهرستان بندر لنگه قرار دارد.
6993* تنظيم و انتشار: اكبر بهاروند

سرخط اخبار استان‌ها