خاموشی های استان تهران تا دو ساعت آینده برطرف می شود

تهران- ایرنا- معاون بهره برداری و دیسپاچینگ شركت توزیع برق استان تهران از قطع برق حدود 2 هزار و 500 مشترك برق ناشی از بارش شدید برف در شهرستان های استان تهران (به جز تهران بزرگ) خبر داد و گفت: این خاموشی ها تا دو ساعت آینده بر طرف می شود.

«بهنام بیات» امروز یكشنبه در گفت و گو با خبرنگار اقتصادی ایرنا، با بیان اینكه وضعیت برقرسانی در سایر شهرستان های استان تهران، در شرایط عادی است، افزود: بخشی از حسن آباد كهریزك و بخش كوچكی از شهرستان شهریار دچار خاموشی شده است كه در اسرع وقت مرتفع خواهد شد.
وی ادامه داد: با توجه به اطلاع رسانی به موقع سازمان هواشناسی در خصوص بارش برف در سطح شهرستان های استان تهران، شركت توزیع برق استان تهران بلافاصله نسبت به آماده باش و حضور گروه های های خود اقدام كرد.
به گفته وی، 138 گروه عملیاتی از دیشب تا بعدازظهر امروز در شهرستان های استان تهران مشغول به كار هستند.
معاون بهره برداری و دیسپاچینگ شركت توزیع برق استان تهران از مردم درخواست كرد كه مشكلاتی مانند شكستگی و معیوب شدن پایه و كابل های برق را به سامانه 121 اطلاع دهند و همچنین از ترددهای غیرضرورتی خودداری كنند تا مسیرها برای خدمات رسانی شركت های خدمات رسان باز باشد.
وی در مورد از مدار خارج شدن برخی از چاه های استان تهران نیز گفت: تعدادی از چاه های تامین كننده آب شرب شهرستان های استان تهران از صبح خاموش بودند اما تا قبل از ظهر روشن شدند و اكنون در شهرستان های استان تهران چاه آب خاموش نداریم.
«محمود حقی فام» معاون هماهنگی توزیع توانیر صبح امروز به ایرنا گفت: 12 فیدر در شهر تهران، 51 فیدر در استان تهران، 11 فیدر در استان البرز، 9 فیدر در استان مازندران، سه فیدر در استان گیلان، یك فیدر در استان قم و یك فیدر در استان قزوین در اثر بارش برف قطع شده است.
«حسین صبوری» مدیرعامل توزیع برق تهران بزرگ نیز در گفت و گویی به تشریح وضعیت توزیع برق در تهران بزرگ پرداخت و گفت: در تهران بزرگ 4.5 میلیون مشترك برق وجود دارد كه هم اكنون (صبح یكشنبه) حدود 800مشترك - كه عمدتا در منطقه شمال غرب تهران قرار دارند - دچار قطعی برق هستند.
در این ارتباط، «میثم جعفرزاده» مدیركل دفتر مدیریت بحران و پدافند غیرعامل وزارت نیرو از استقرار 200 گروه عملیاتی برق تهران برای رفع خاموشی‌های پراكنده پایتخت خبر داد.
شركت های توزیع برق با توجه به احتمال قطعی برق ناشی از بارش شدید برف، از شهروندان درخواست كرده است هرگونه خاموشی موردی و یا قطعی برق را به سامانه فوریت های برق 121 اطلاع دهند.
به گزارش خبرنگاران ایرنا از سراسر كشور، استان‌های آذربایجان غربی، آذربایجان شرقی، اردبیل، البرز، سمنان، كرمانشاه، كردستان، گلستان، قزوین، زنجان، لرستان، چهارمحال و بختیاری، همدان ، تهران، استان مركزی، گیلان ، اصفهان، مازندران، خراسان رضوی و ارتفاعات محورهای كندوان، هراز و فیروزكوه شاهد بارش شدید برف هستند.
همچنین محور فیروزكوه (محدوده گدوك) دارای مه گرفتگی همراه با كاهش دید است و در استان آذربایجان شرقی (محورهای مراغه - هشترود و بستان‌آباد - زنجان)، در استان آذربایجان غربی(محورهای ارومیه - نقده و پیرانشهر)، در استان اردبیل (گردنه الماس) و در استان همدان(گردنه‌های آوج، اسدآباد و همه‌كسی) شاهد كولاك و یخ‌زدگی بوده و تردد خودروها با زنجیر چرخ امكان‌پذیر است.
با توجه به بارش شدید برف و كولاك و كاهش دید افقی زیر 200 متر تا اطلاع بعدی تمام پروازها در فرودگاهای امام خمینی (ره) و مهرآباد تهران، فرودگاه ایلام و چهار پرواز فرودگاه زاهدان لغو شده است.
اخبار اقتصادی ایرنا در تلگرام: IRNAeco@
اقتصام **9189**2025
خبرنگار: اسماعیل داودی **انتشاردهنده: لیلا جودی