۸ بهمن ۱۳۹۶،‏ ۱۴:۳۰
کد خبر: 82811163
۰ نفر
قطعي برق را به سامانه 121 اطلاع دهيد

تهران- ايرنا- با توجه به احتمال قطعي برق ناشي از بارش شديد برف، شهروندان هرگونه خاموشي موردي و يا قطعي برق را به سامانه فوريت هاي برق 121 اطلاع دهند.

به گزارش روز يكشنبه ايرنا، شركت توزيع نيروي برق استان تهران با صدور اطلاعيه اي از مشتركين برق استان تهران خواست موارد احتمالي قطعي برق را به سامانه 121 و يا حوادث برق شهرستان خود اطلاع دهند تا توسط همكاران شركت پيگيري هاي لازم انجام شود.
شركت توزيع نيروي برق استان تهران اضافه كرد: با توجه به وضعيت جوي ايجاد شده در سطح استان تهران و بارش برف و نزولات آسماني و كاهش محسوس دما، همكاران بهره برداري، مديريت بحران و پدافند غيرعامل و اكيپ هاي اجرايي اين شركت، با آمادگي كامل همه تلاش خود را براي رفع خاموشي هاي احتمالي به كار گرفته اند تا برق مطمئن و پايدار در اختيار مشتركين قرار گيرد.
در اين ارتباط، شركت توزيع نيروي برق تهران بزرگ نيز با صدور اطلاعيه اي اعلام كرد با توجه به بارش برف و نزول رحمت الهي، اين شركت با تشكيل ستاد مديريت بحران ضمن رصد لحظه به لحظه و مديريت و راهبري شبكه توزيع برق، با تمام توان و امادگي كامل نيروي هاي عملياتي شركت، نسبت به تامين برق پايدار مشتركان اقدام كرده است.
در اين اطلاعيه آمده است: هيچ گونه مشكلي خاص در روند تامين برق مشتركين وجود نداشته و فقط موارد محدودي از سقوط درختان در برخي كوچه ها و معابر روي شبكه ها و قطع موردي برق گزارش شده است.
شركت توزيع نيروي برق تهران نيز از شهروندان تقاضا كرد در صورت بروز هر گونه خاموشي موردي و يا قطعي برق، موارد را به سامانه فوريتهاي برق 12١ منعكس و با بردباري اين شركت را در تامين برق مطمئن و پايدار ياري كنند.
در اين اطلاعيه آمده است: نيروهاي اجرايي شركت از ساعت هاي اوليه بارش برف در شب گذشته در حال آماده باش بوده و نسبت به رفع هرگونه عيوب پراكنده ناشي از شرايط جوي شبكه برق رساني اقدام كرده است.
«محمود حقي فام» معاون هماهنگي توزيع توانير امروز به ايرنا گفت: 12 فيدر در شهر تهران، 51 فيدر در استان تهران، 11 فيدر در استان البرز، 9 فيدر در استان مازندران، سه فيدر در استان گيلان، يك فيدر در استان قم و يك فيدر در استان قزوين در اثر بارش برف قطع شده است.
«حسين صبوري» مديرعامل توزيع برق تهران بزرگ نيز در گفت و گويي به تشريح وضعيت توزيع برق در تهران بزرگ پرداخت و گفت: در تهران بزرگ 4.5 ميليون مشترك برق وجود دارد كه هم اكنون (صبح يكشنبه) حدود 800 مشترك - كه عمدتا در منطقه شمال غرب تهران قرار دارند - دچار قطعي برق هستند.
در اين ارتباط، «ميثم جعفرزاده» مديركل دفتر مديريت بحران و پدافند غيرعامل وزارت نيرو از استقرار 200 اكيپ عملياتي برق تهران براي رفع خاموشي‌هاي پراكنده پايتخت خبر داد.
به گزارش خبرنگاران ايرنا از سراسر كشور، استان‌هاي آذربايجان غربي، آذربايجان شرقي، اردبيل، البرز، سمنان، كرمانشاه، كردستان، گلستان، قزوين، زنجان، لرستان، چهارمحال و بختياري، همدان ، تهران، استان مركزي، گيلان ، اصفهان، مازندران، خراسان رضوي و ارتفاعات محورهاي كندوان، هراز و فيروزكوه شاهد بارش شديد برف هستند.
همچنين محور فيروزكوه (محدوده گدوك) داراي مه گرفتگي همراه با كاهش ديد است و در استان آذربايجان شرقي (محورهاي مراغه - هشترود و بستان‌آباد - زنجان)، در استان آذربايجان غربي(محورهاي اروميه - نقده و پيرانشهر)، در استان اردبيل (گردنه الماس) و در استان همدان(گردنه‌هاي آوج، اسدآباد و همه‌كسي) شاهد كولاك و يخ‌زدگي بوده و تردد خودروها با زنجير چرخ امكان‌پذير است.
با توجه به بارش شديد برف و كولاك و كاهش ديد افقي زير 200 متر تا اطلاع بعدي تمام پروازها در فرودگاهاي امام خميني (ره) و مهرآباد تهران، فرودگاه ايلام و چهار پرواز فرودگاه زاهدان لغو شده است.
اخبار اقتصادي ايرنا در تلگرام: IRNAeco@
اقتصام **9189**2025
خبرنگار: اسماعيل داودي **انتشاردهنده: ليلا جودي

سرخط اخبار اقتصاد