استقرار 200 اكیپ عملیاتی برق برای رفع خاموشی‌های پراكنده پایتخت

تهران- ایرنا- مدیركل دفتر مدیریت بحران و پدافند غیرعامل وزارت نیرو از استقرار 200 اكیپ عملیاتی برق تهران برای رفع خاموشی‌های پراكنده پایتخت خبر داد.

به گزارش ایرنا، میثم جعفرزاده» روز یكشنبه در سخنانی افزود: با توجه به اطلاعیه سازمان هواشناسی مبنی بر تغییرات جوی و بارش برف و كولاك در 19 استان كشور، آمادگی لازم از چند روز قبل در شركت های زیرمجموعه وزارت نیرو وجود داشت.
وی ادامه داد: تا این لحظه حادثه سنگینی به لحاظ تامین آب و برق برای مجموعه وزارت نیرو و مشتركان در سطح كشور نداشته‌ایم و برخی استان‌ها به صورت پراكنده بخصوص در قزوین و آزادراه قزوین دارای قطعی‌های پراكنده هستند كه اكیپ‌های شركت‌های برق منطقه‌ای و توزیع نیروی برق مشغول مرتفع كردن اشكالات هستند.
جعفرزاده با بیان اینكه در شهر تهران به علت شكستن شاخه‌ درختان و سقوط آنان بر روی شبكه‌های برق شاهد قطعی‌های پراكنده‌ای بوده‌ایم، افزود: این خاموشی‌ها، كمتر از یك درصد پایتخت را تحت الشعاع خود قرار داده كه هم اینك اكیپ‌هایی مشغول رفع این نقیصه هستند.
مدیركل دفتر مدیریت بحران و پدافند غیرعامل وزارت نیرو بر اساس اعلام تارنمای این وزارتخانه ادامه داد: بیشتر این قطعی‌ها در مناطق شمال غرب تهران و یك منطقه نیز در تهرانپارس است كه حدود 200 اكیپ هم اكنون به طور همزمان مشغول مرتفع كردن نواقص و رفع مشكل قطعی برق هستند.
وی ادامه داد: عمده مشكل ما قطع شاخه‌های درختان و سقوط آن‌ها بر روی شبكه‌های برق است كه در این خصوص نیازمند همكاری‌های شهرداری تهران هستیم.
او اطمینان داد كه شرایط قطع برق در تهران پایدار نیست و با حضور 200 اكیپ حوادث برق در سطح شهر، تا ساعاتی دیگر قطعی‌های پراكنده برق پایتخت به طور كامل مرتفع خواهد شد.
محمود رضا حقی فام معاون هماهنگی توزیع شركت توانیر نیز دقایقی پیش در گفت و گو با ایرنا از قطعی 88 فیدر برق در سراسر كشور خبر داده بود.
وی اعلام كرد: هم اكنون 12 فیدر در شهر تهران، 51 فیدر در استان تهران، 11 فیدر در استان البرز، 9 فیدر در استان مازندران، سه فیدر در استان گیلان، یك فیدر در استان قم و یك فیدر در استان قزوین در اثر بارش برف قطع شده است.
«فیدر» تجهیزاتی در شبكه توزیع برق است كه برق را از پست های فوق توزیع دریافت می كند و به ترانسفورماتورها تحویل می دهد تا برق «فشار متوسط» برای مصرف مشتركان به «فشار ضعیف» تبدیل شود.
به گزارش خبرنگاران ایرنا از سراسر كشور، استان‌های آذربایجان غربی، آذربایجان شرقی، اردبیل، البرز، سمنان، كرمانشاه، كردستان، گلستان، قزوین، زنجان، لرستان، چهارمحال و بختیاری، همدان ، تهران، استان مركزی، گیلان ، اصفهان، مازندران، خراسان رضوی و ارتفاعات محورهای كندوان، هراز و فیروزكوه شاهد بارش شدید برف هستند.
همچنین محور فیروزكوه (محدوده گدوك) دارای مه گرفتگی همراه با كاهش دید است و در استان آذربایجان شرقی (محورهای مراغه - هشترود و بستان‌آباد - زنجان)، در استان آذربایجان غربی(محورهای ارومیه - نقده و پیرانشهر)، در استان اردبیل (گردنه الماس) و در استان همدان(گردنه‌های آوج، اسدآباد و همه‌كسی) شاهد كولاك و یخ‌زدگی بوده و تردد خودروها با زنجیر چرخ امكان‌پذیر است.
با توجه به بارش شدید برف و كولاك و كاهش دید افقی زیر 200 متر تا اطلاع بعدی تمام پروازها در فرودگاهای امام خمینی (ره) و مهرآباد تهران، فرودگاه ایلام و چهار پرواز فرودگاه زاهدان لغو شده است.
اخبار اقتصادی ایرنا در تلگرام: IRNAeco@
اقتصام *9189**
خبرنگار: اسماعیل داودی **انتشاردهنده: فرهاد راستی