توضيح بورس تهران درباره تجمع امروز سهامداران كنتورسازي

تهران- ايرنا- مدير روابط عمومي و امور بين الملل بورس تهران در واكنش به تجمع برخي سهامداران كنتورسازي در مقابل تالار بورس كه امروز صورت گرفت، توضيحاتي ارائه كرد.

به گزارش ايرنا به نقل از بورس تهران، حميد روح بخش در سخناني اظهار داشت: با توجه به سابقه رفتار هيجاني تعدادي از سهامداران شركت كنتور سازي و به منظور حفظ آرامش، بيش از 100 معامله گر شركت هاي كارگزاري و تعداد زيادي از سرمايه گذاران حقيقي حاضر در تالار، از ورود اين افراد به تالار حافظ ممانعت به عمل آمد و ورود و خروج ساير افراد براي پيگيري فعاليت هاي اداري با نظارت انتظامات در جريان بوده است.
وي با اشاره به اقدامات انجام شده تصريح كرد: اخيرا مرحله دوم خريد سهام شركت كنتورسازي از روز چهارشنبه 4 بهمن 96 آغاز و تا روز چهارشنبه 11 بهمن ماه به مدت 6 روز كاري ادامه دارد.
روح بخش اضافه كرد: سهامداراني كه تمايل به فروش سهام آكنتور دارند بايد به كارگزاري هاي عضو بورس تهران در سراسر كشور مراجعه كرده و دستور فروش و فرم تعهد نامه واگذاري سهام را تكميل كنند.
مدير روابط عمومي و امور بين الملل بورس تهران به تعداد سهام قابل فروش اشاره كرد و افزود: امكان فروش براي هر كد حقيقي حداكثر تا 3 هزار سهم فراهم مي باشد.
روح بخش يادآوري كرد: در مرحله اول خريد سهام آكنتور بيش از 3 ميليون سهم خريداري شد كه بيش از 2 هزار كد اقدام به فروش كردند و در نهايت يك هزار و 426 سهامدار از تركيب سهامداري اين شركت خارج شدند.
به گزارش ايرنا، سهامداران شركت كنتورسازي امروز (شنبه) با ادعاي همكاري نكردن نهادهاي ذيربط، بار ديگر در مقابل تالار معاملات بورس تهران تجمع كردند.
سهامداران شركت كنتورسازي با وجود ارايه طرحي از سازمان بورس براي خريد بخشي از سهام آنها، همچنان نسبت به وضعيت نامعلوم اين شركت معترض هستند.
ماجراي سهام شركت كنتورسازي از چند ماه پيش؛ سازمان بورس، نهادهاي نظارتي و قضايي را به خود مشغول كرده و هنوز گره اين معضل باز نشده است.
اين مسائل پس از آن رخ داد كه شركت كنتورسازي گزارش ها و اطلاعات غيرواقعي منتشر كرد كه افزايش قيمت سهام اين شركت را به دنبال داشت.
پس از افشاي غيرواقعي بودن اين اطلاعات، سهامداران اين شركت، با خسارت هايي روبرو شدند.
نماد شركت كنتورسازي به دليل ابهام در ارايه اطلاعات مربوط به صورت هاي مالي متوقف شد و به علت تخلف در ارايه اطلاعات، سهامداران اين شركت بلاتكليف و با زيان فراواني روبرو شدند.
سهامداران شركت كنتور سازي تاكنون چندين بار تجمعات اعتراضي خود را در مقابل شركت بورس تهران و ساير نهادهاي ذيربط برگزار كرده اند.

اخبار اقتصادي ايرنا در تلگرام: IRNAeco@
اقتصام 2022**
خيرنگار: ميثم طاهري* انتشاردهنده: فرهاد راستي