بهره مندی 9شهر و روستای چهارمحال و بختیاری از نعمت گاز در دهه فجر

شهركرد-ایرنا- مدیرعامل شركت گاز چهارمحال و بختیاری از بهره برداری طرح گازرسانی به منطقه دو آب صمصامی كوهرنگ و بهره مندی 9 شهر و روستا از نعمت گاز در ایام دهه فجر خبر داد.

سیامك حیدری روز شنبه در گفت وگو با خبرنگار ایرنا، اجرای شبكه پلی اتیلن برای گازرسانی به شهر دوآب صمصامی و روستاهای باغ الگی،سیف آباد، بهمن آباد، صفا آباد، دزك سفلی، فخر آباد و دزك علیا و دزك سرچشمه در شهرستان كوهرنگ، احداث پست امداد دوم شهركرد ،گازرسانی به منطقه طاهر آباد فرخشهر و اجرای خط تغذیه برای گازرسانی به منطقه دو آب كوهرنگ را از مهمترین طرحهای قابل بهره برداری در این ایام عنوان كرد.
وی افزود: برای بهره برداری از این طرحها 212هزار و 150میلیون ریال اعتبار هزینه شده است.
حیدری اظهار كرد: با بهره برداری از این طرحها 515مشترك روستایی و شهری از نعمت گاز بهره مند می شوند.
وی در ادامه از آغاز عملیات اجرایی گازرسانی به 33 روستا و یك شهر در این ایام خبر داد و افزود: با اجرای شبكه پلی اتیلن در شهرستان كوهرنگ، بازفت و روستاهای مورز، نالبندون، گزستان، حسین آباد، میاندوهان علیا و سفلی، تبرك علیا و سفلی، قلعه تبرك،چم قلعه، فریك، ارته، خیاركار، باغ چندار و دره مولا از نعمت گاز بهره مند می شود.
حیدری همچنین افزود: پروژه گازرسانی به 15 روستای شهرستان لردگان نظیر روستاهای قلعه مدرسه، آب چنارعلیا و سفلی، ،جرجیس،گودسر، چشمه خانی،سركمر و سه روستای مور، تلتاك و گل شور اردل نیز در این ایام آغاز می شود.
وی اعتبار مورد نیاز برای اجرای این طرحها را 213هزار و 900میلیون ریال عنوان كرد.
به گزارش ایرنا، 40 شهر و 751روستا در چهارمحال و بختیاری قراردارد كه با افتتاح طرحهای گازرسانی در ایام الله دهه فجرتعداد شهرهای بهره مند از نعمت گاز از 38 به 39شهر و تعداد روستاهای بهره مند از نعمت گاز از 455به 463روستا افزایش می یابد.
شهرستان كوهرنگ در 90 كیلومتری مركز چهارمحال و بختیاری قرار دارد و در زمستان یكی از سردترین مناطق ایران است.
خبرنگار:شكوفه سلیمانی** انتشار دهنده: محمود رئیسی
/2097/8125

سرخط اخبار استان‌ها