پذیرش سطح دو و سه حوزه های علمیه خواهران تا پایان بهمن ادامه دارد

بندرعباس- ایرنا- مدیر حوزه های علمیه خواهران هرمزگان با اشاره به آغاز پذیرش حوزه های علمیه خواهران این استان گفت: از سوم بهمن پذیرش حوزه های علمیه خواهران در سطح دو و سه آغاز شده و تا پایان بهمن ادامه دارد.

حجت الاسلام محمد عبادی زاده شامگاه پنجشنبه با حضور در غرفه ایرنا در نمایشگاه كتاب و رسانه های دیجیتال هرمزگان، اظهار داشت: پذیرش مقاطع تكمیلی(سطح دو و سه) حوزه‎های علمیه خواهران برای سال تحصیلی 98-97 از سوم بهمن ماه آغاز شده و تا پایان بهمن ماه ادامه دارد.
وی بیان داشت: علاقه مندان دارای مدرك دیپلم برای ثبت نام باید وارد سایت مركز مدیریت حوزه های علمیه خواهران شده و جهت ثبت نام اقدام كنند.
مدیر حوزه های علمیه خواهران هرمزگان ادامه داد: نزدیك به یك هزار و 800 طلبه خواهر در حوزه های علمیه در این استان مشغول به تحصیل هستند كه این تعداد در چشم انداز پنج ساله به دو برابر افزایش می یابد.
عبادی زاده ابراز داشت: با توجه به اینكه هدف گذاری ما برای پنج سال آینده پذیرش بیش از 4 هزار طلبه است، اگر عزم جدی دولت برای كمك به تامین زیرساخت های حوزه های علمیه بیشتر شود، ما نیز این آمادگی را داریم كه تا پنج سال آینده تعداد متقاضیان خود را به دو برابر افزایش دهیم.

** راه اندازی مقطع كارشناسی ارشد در 50 درصد شهرستان ها
وی تعداد رشته های كارشناسی ارشد(سطح سه) را پنج رشته شامل تفسیر و علوم قرآن، فقه و اصول، اخلاق و تربیت اسلامی، كلام اسلامی و كلام با گرایش امامت عنوان كرد و افزود: امیدواریم با توجه به نیازسنجی های استان بتوانیم بخش عمده ای از نیازهایمان را با تاسیس رشته های تحصیلات تكمیلی در سطح سه و چهار تكمیل كنیم.
مدیر حوزه های علمیه خواهران هرمزگان ادامه داد: در حال حاضر سه مدرسه در مقطع كارشناسی ارشد(سطح سه) در شهرستان های بندرعباس و كیش فعال هستند و از سال آینده شهرستان های رودان و میناب نیز به این ظرفیت اضافه می شوند.

*كمبود استاد مقطع دكترا در حوزه های خواهران
به گفته عبادی زاده، در 2سال آینده 50 درصد شهرستان هایی كه ظرفیت دانش آموخته طلاب را داشته باشند مقطع كارشناسی ارشد( سطح سه) در این شهرستان ها راه اندازی می شود و اگر نتوانیم موسسه آموزشی سطح سه دایر كنیم در حد تاسیس مركز تخصصی اقدام خواهیم كرد.
وی در خصوص رشته های دكترا نیز گفت: نگاه ما به رشته های مقطع دكترا راه اندازی رشته های مقارن و تطبیقی است كه خوشبختانه مورد موافقت قرار گرفته اما درحال حاضر برای تامین استادان این مقطع با كمبود مواجه هستیم كه امید داریم نظر مساعد آیت الله نعیم آبادی ، امام جمعه استان را در این باره داشته باشیم.
مدیر حوزه های علمیه خواهران هرمزگان اولویت راه اندازی مقطع دكترا(سطح چهار) را شهرستان بندرعباس اعلام كرد و ادامه داد: نگاه ما به پذیرش و افزایش رشته ها در حوزه های علمیه متناسب با نیازهای هر منطقه است.
عبادی زاده اضافه كرد: راه اندازی رشته های جدید در هر منطقه در سطح سه یكسان است اما در مقطع ارشد متفاوت خواهد بود.
وی در پایان یكی از مشكلات استان هرمزگان را كمبود مدرس در سطح مدارس و دانشگاه ها عنوان و اظهار كرد: امروز نیازهای مختلفی در سطح استان داریم و یكی از هدف گذاری های ما در پذیرش دانشجوی طلبه سطح سه و چهار تامین بخش عمده ای از كمبودهای دستگاه های اجرایی و هیات علمی دانشگاه ها می باشد.
درحال حاضر در استان هرمزگان 13 مدرسه علمیه خواهران در شهرهای بندرعباس (2 مدرسه)، بندرلنگه، پارسیان ، میناب، بشاگرد، رودان، جاسك، سیریك ، حاجی آباد، قشم و كیش( 2مدرسه) فعالیت دارند.
7195/ 6048
خبرنگار: رقیه غلامی زاده **انتشار دهنده:خلیل تنیده

* آگاهی از آخرین اخبار استان در كانال تلگرام ایرنا هرمزگان
* لینك جستجو كانال: irnabandarabas@
*ایمیل: irna.hormozgan@yahoo.com

سرخط اخبار استان‌ها