روشهاي تشويقي ،ترويج دهنده فريضه امر به معروف و نهي‌ازمنكر در جامعه است

سمنان - ايرنا - استاندار سمنان گفت : روش‌هاي تشويقي و هنر نفوذ در دلهاي مردم ، ترويج دهنده فريضه امر به معروف و نهي از منكر در جامعه است.

به گزارش ايرنا، سيدشهاب‌الدين چاوشي روز پنجشنبه در نشست ستاد امر به معروف و نهي‌ از منكر استان در دفتر امام جمعه سمنان افزود: خداوند متعال در قرآن مجيد در آيات متعددي انسان‌ها را به امر به معروف و نهي از منكر ارشاد و اين فريضه را به عنوان نشانه‌هاي دينداري معرفي كرده است.
وي با اشاره به اصل هشتم قانون اساسي براي ترويج فريضه امر به معروف و نهي از منكر، اظهارداشت : تصور بنده اين است اگر اين اصل به درستي در كشور پياده مي‌شد بسياري از مشكلات كنوني درمان شدني بود.
چاوشي با بيان اين كه افكار عمومي بر اين باورند كه امر به معروف وظيفه عالمان دين است، خاطرنشان كرد : هركسي به اندازه درك و دينداري خود موظف است جامعه را از فساد و آلودگي دور كند.
وي تصريح كرد : برخي از رفتارهايي كه در جامعه شاهد هستيم بيشتر به واسطه لجبازي با مسووليني است كه اين ارزش‌ها را تبليغ مي‌كنند.
استاندار سمنان ادامه داد : غفلت نسبت به مشكلات، موجب آزردگي مردم شده و به سمت چيزهايي كه ارزش تلقي مي‌شوند حجمه مي‌برند.
چاوشي اضافه كرد : رفتارهاي عملي در عرصه حكومت ديني بايد به گونه‌اي باشد كه مردم بوي بهشت را درزندگي دنيوي استشمام كنند.
به گزارش ايرنا، در اين نشست، آيت الله شاهچراغي نماينده ولي فقيه در استان و امام جمعه سمنان،فرماندهان نظامي و انتظامي، جمعي از مسئولان دستگاه هاي اجرايي استان و اعضاي ستاد امر به معروف و نهي از منكر استان و شهرستان ها در اين نشست حضور داشتند.
6026
*خبرنگار: محدثه عباسي **انتشار دهنده: جانعلي فتحي
براي آگاهي از تازه‌ترين اخبار و رويدادها در استان سمنان به نشاني IRNASEMNAN@ كانال اخبار ايرنا سمنان مراجعه كنيد.