۳ بهمن ۱۳۹۶،‏ ۱۸:۱۳
کد خبر: 82805872
۰ نفر
شمخانی:صحبت از بازبینی برجام ناشی از توهم ترامپ است

تهران - ایرنا - نماینده مقام معظم رهبری و دبیر شورای عالی امنیت ملی گفت: صحبت كردن در مورد بازبینی برجام، بیانی وقیحانه و ناشی از توهم رییس جمهوری آمریكاست.

به گزارش روز سه شنبه ایرنا از دبیر خانه شواری عالی امنیت ملی، علی شمخانی در گفت وگو با شبكه تلویزیونی العالم افزود: اقدامات اخیر آمریكا برای به چالش كشاندن برجام رفتاری غیر قانونی بوده و امكان مذاكره مجدد در مورد این سند كامل و غیر قابل تجزیه تحت هیچ شرایطی وجود ندارد.
شمخانی توافق برجام را حداقل مطالبات جمهوری اسلامی برای دستیابی به توافق با 1+5 عنوان كرد و با اشاره به كارشكنی آمریكا در اجرای تعهدات برجامی اظهار داشت: در حالی كه به رغم پایبندی كامل ایران به تعهدات خود، هنوز بخشی از گشایش های اقتصادی كه باید در چارچوب تعهدات آمریكا و حتی اروپا محقق می شد، انجام نشده است صحبت كردن در مورد بازبینی برجام، بیانی وقیحانه و ناشی از توهم رییس جمهوری آمریكاست.
دریابان شمخانی افزود: توان موشكی جمهوری اسلامی ایران كاملا بومی و بر گرفته از تجربه هشت سال دفاع مقدس و مظلومیت مردم ایران در تامین نیازمندی های اولیه برای دفاع برابر تجاوز بوده و مسیر تكامل خود را در چارچوب بازدارندگی برابر تهدیدات با قدرت ادامه خواهد داد.
وی یاداور شد: در چارچوب اجماع كامل مجموعه مسوولان جمهوری اسلامی ایران ما هیچ گونه مذاكره ای در موضوع موشكی و توان دفاعی خود با هیچ كشوری نخواهیم داشت.
دبیر شورای عالی امنیت ملی درخصوص سیاست های منطقه ای كشورمان و راهبردهای آتی ایران تصریح كرد: اقدامات جمهوری اسلامی ایران در منطقه هیچ گونه مغایرتی با قطعنامه های شورای امنیت سازمان ملل متحد نداشته و تلاش های آمریكا برای تصویرسازی غلط از رفتارهای ثبات آفرین جمهوری اسلامی ناشی از شكست واشنگتن و همپیمانان آن در استفاده ابزاری از تروریسم برای تحمیل اراده خود به كشورهای مستقل منطقه است.
شمخانی با اشاره به تحركات جدید دستگاه دیپلماسی آمریكا برای همراه سازی كشورهای اروپایی و عربی با سیاست های ضد ایرانی آمریكا افزود: به نظر می رسد پس از گسترش تروریسم تكفیری به كشورهای اروپایی و لمس نزدیك تهدیدات آن از سوی شهروندان این كشورها، عقلانیت كافی برای درك نقش تاثیرگذار ایران در مهار تروریسم و شناخت اهداف مخرب آمریكا در این زمینه ایجاد شده باشد.
سیام**1751
تنظیم: خسرو محمدی *انتشار: امیر كاردان راد