۳ بهمن ۱۳۹۶،‏ ۱۰:۴۶
کد خبر: 82805155
T T
۰ نفر
هفته جهاني آگاهي از مغز در سراسر كشور برگزار مي شود

تهران- ايرنا- هفته جهاني آگاهي از مغز با حمايت ستاد توسعه علوم و فن آوري هاي شناختي اوايل اسفند ماه امسال درسطح كشور برگزار مي شود.

به گزارش روز سه شنبه علمي ايرنا، هفته آگاهي از مغز يك رويداد سالانه است كه از سال 1996 به طور رسمي در هفته سوم ماه مارس (اسفندماه) آغاز مي شود و درسال 2014 در بيش از 55 كشور و در قالب 86 كمپين در نقاط جهان برگزار شد.
به منظور برگزاري هرچه بهتر اين رويداد، نشست هم انديشي با حضور مسوولان و نمايندگان سازمان ها، نهادها، انجمن هاي علمي و مراكز مردم نهاد(سمن ها)، براي ايجاد همكاري، هماهنگي و تشريك مساعي، در محل ستاد علوم و فن آوري هاي شناختي در تهران برگزار شد و ضمن ارائه پيشنهاداتي در خصوص نحوه برگزاري بهتر هفته آگاهي از مغز، بر ساده بودن فهم اطلاعات، استمرار تبليغات، فعاليت هاي مستمر پژوهشي و بهره گيري از بخش هاي مختلف در حوزه هاي ستادي و اجرايي در سطح كشور تاكيد شد.
در اين نشست، محمدتقي جغتايي مشاور ارشد ستاد علوم شناختي در امر آموزش و ترويج اعلام كرد: با حمايت ها و برنامه ريزي هاي ستاد علوم شناختي، برنامه هاي متنوعي در حوزه مغز و آگاهي از مغز با هدف حفظ و ارتقاي آن و افزايش دانش در جامعه تدوين و در حال اجرا است.
دكتر جغتايي افزود: هفته آگاهي از مغز امسال براي سومين بار متوالي در كشور برگزار خواهد شد تا ضمن ارايه آموزش ها و پرداختن به طرح هاي تحقيقاتي، زمينه شناسايي بيماري ها و اختلالات در حوزه هاي مغز بويژه در كودكان براي پيشگيري و درمان آن فراهم شود.
مشاور ارشد ستاد علوم شناختي يادآورشد: استفاده ازتمامي ظرفيت ها، امكانات و پتانسيل ها براي ارتقاي فعاليت هاي مغزي و راه هاي گسترش دانش مغز از جمله سياست هاي ستاد علوم شناختي است.
هفته آگاهي از مغز، با حمايت هاي ستاد علوم شناختي و همكاري مراكز و نهادها از چهارم تا دهم اسفندماه امسال در نقاط مختلف كشور برگزار مي شود.
علمي**9031**خبرنگار: عادل پازيار* انتشار:انتشار: محتشمي
براي اطلاع از اخبار متنوع علمي و فناوري، با كانال علمي ايرنا در تلگرام همراه شويد: