اسكان 111 بي خانمان و كارتن خواب در شهر سنندج

سنندج - ايرنا - مدير مركز جمع‌آوري و ساماندهي متكديان شهرداري سنندج گفت: با شروع فصل سرما تاكنون 111 نفر از افراد بي سرپناه، بي خانمان و كارتن خواب در سطح شهر جمع آوري شده و در مراكز نگهداري متكديان اسكان يافته اند.

صلاح الدين وكيلي روز سه شنبه در گفت و گو با خبرنگار ايرنا اظهار كرد: با توجه به شروع فصل سرما و براي حمايت از افراد آسب ديده تمامي افراد كارتن خواب و بي سرپناه در مركز نگهداري متكديان اسكان داده شده اند.
وي افزود: بسياري از افراد آسيب ديده به دلايلي در پارك ها و اماكن مخروبه سطح شهر زندگي مي كنند و اين افراد كه عمدتا بي خانمان هستند در فصول سرد سال دچار مشكلات فراواني مي شوند و مردم هم ار مسئولان انتظار ساماندهي آنها را دارند.
به گفته وي، شهرداري نيز در راستاي رسالت كاري خود و با هدف حمايت از اين قشر آسيب پذير نسبت به ايجاد مكان هايي جهت اسكان اين افراد اقدام كرده است.
**جمع آوري و ساماندهي 198 متكدي در سطح شهر
مدير مركز جمع آوري و ساماندهي متكديان شهرداري سنندج گفت: همچنين در 9 ماه منتهي به آذر امسال 198متكدي در سطح شهر جمع آوري و ساماندهي شده و 127 نفر از اين تعداد با اخذ تعهد ميني بر ترك تكدي گري از مركز نگهداري متكديان ترخيص شدند.
وكيلي با بيان اينكه 36 نفر از متكديان جمع‌آوري در سال جاري از شهرها و استان‌هاي ديگر وارد سنندج شده بودند كه پس از جمع ‌آوري به محل سكونت شان انتقال يافتند، افزود: 19 كودك متكدي نيز امسال از سطح معابر و تقاطع‌هاي سطح شهر جمع‌آوري شدند كه پس از گرفتن تعهد از والدين آنها تحويل خانواده‌هاي شان داده شدند.
وي با اشاره به معرفي 12 متكدي متخلف به مراجع قضايي يادآور شد: اين افراد براي چندمين بار اقدام به تكدي گري مي كردند و براي تعيين وضعيت به مراجع قضايي معرفي شدند.
به گفته وي، 2 نفر از متكديان جمع‌آوري‌ شده در سال جاري جهت حمايت مالي به سازمان بهزيستي و 2 نفر نيز با توجه به اينكه معتاد بودند به مراكز ترك اعتياد معرفي شدند.
شهر سنندج مركز استان كردستان با حدود 500 هزار نفر جمعيت با سه ناحيه شهرداري اداره مي شود.
خبرنگار: افسانه گلباغي**انتشار: سليماني
7348/9102