۳ بهمن ۱۳۹۶،‏ ۷:۵۴
کد خبر: 82804896
۰ نفر
تحقق 700 فرصت شغلی جدید در خمین

خمین - ایرنا - رئیس اداره تعاون، كار و رفاه اجتماعی خمین گفت: 70 درصد از سهمیه اشتغالزایی امسال خمین با 700 فرصت شغلی پایدار محقق شده است.

محمد رضا مختاری فر روز سه شنبه در گفت و گو با ایرنا افزود: این فرصت های شغلی توسط دستگاه های اجرایی فراهم و در سامانه ثبت شده است.
وی بیان كرد: یك هزار و 31 فرصت شغلی امسال باید در خمین ایجاد شود كه با پرداخت تسهیلات كارآفرینی و رونق تولید پیش بینی می شود تا پایان امسال تعهد تكلیفی این شهرستان محقق می شود.
رئیس اداره تعاون ، كار و رفاه اجتماعی خمین بیان كرد: فرصت های شغلی جدید امسال در بخش صنایع، اصناف، مشاغل خانگی، دامداری، كشاورزی و قالیبافی است.
مختاری فر گفت:در سال جاری 161 نفر در خمین از طریق معرفی مركز كاریابی فعال به كار گمارده شدند.
وی بیان كرد: 59 نفر از این افراد زن و 104 نفر مرد بودند كه از طریق معرفی مركز كاریابی به كارآفرینان شاغل شده اند.
رئیس اداره تعاون، كار و رفاه اجتماعی خمین یاد آورشد: شماری از صنایع در خمین در حال احداث است كه پیشرفت فیزیكی مطلوبی دارند و با تكمیل و راه اندازی آن ها مشكل بیكاری این شهرستان تا حدودی رفع می شود.
مختاری فر بیان كرد: مجتمع مرغداری 2 میلیون قطعه ای، پتروشیمی و صنایع پایین دستی و سیمان از جمله صنایع در دست ساخت خمین است كه دارای پیشرفت فیزیكی بالای 50 درصد هستند.
مختاری فر تصریح كرد: با راه اندازی این واحدهای صنعتی جمعیت بیكار زیادی جذب این صنایع می شوند ضمن اینكه با پرداخت تسهیلات كارآفرینی و مشاغل خانگی فرصت های شغلی دیگر در این شهرستان فراهم می شود.
وی با بیان اینكه همه تلاش مسئولان رفع بیكاری از زادگاه معمار كبیرانقلاب است یادآور شد:چهار هزار و 319 فرصت شغلی جدید و پایدار در دولت یازدهم در این شهرستان ایجاد شد.
شهرستان خمین از توابع استان مركزی 105 هزار نفر جمعیت و دارای بالاترین نرخ بیكاری در استان است.
7277/6013/ خبرنگار: افسانه آروند***انتشاردهنده:مژگان حیدری

سرخط اخبار استان‌ها