۲ بهمن ۱۳۹۶،‏ ۲۱:۵۸
کد خبر: 82804753
۰ نفر
سردار نقدی: آمریكا دچار دستپاچگی است

تهران-ایرنا- معاون فرهنگی اجتماعی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی رفتار دولت آمریكا را 'از دایره محاسبات مادی بیرون رفته و نسنجیده' دانست و گفت: آمریكا دچار دستپاچگی است.

به گزارش خبرنگار سیاسی ایرنا، سردار محمدرضا نقدی معاون فرهنگی اجتماعی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در مراسم سومین نكوداشت دیپلمات بسیجی و اعطای جایزه شهید غضنفرركن آبادی به برگزیدگان عرصه بین الملل، با تبریك ایام سالروز ولادت حضرت زینب(س)، گفت: امروز حوادثی كه در دنیا در حال وقوع است سرعت و شتاب زیادی به خود گرفته است و تحولات بزرگ جهانی كه همه آنها با شكست استكبار توام است به وقوع می پیوندد.
معاون فرهنگی اجتماعی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی افزود: شكست داعش در عراق و سوریه و فروپاشی آن باعث شد تا جایگزین آن یعنی مساله استقلال كردستان عراق را مطرح كردند و سیلی محكمی را در این قضیه دریافت كردند.
نقدی با اشاره به حوادثی كه در خصوص استعفای نخست وزیر لبنان با پیشتازی عربستان به وقوع پیوست، گفت: پس از شكست در ایجاد بحران در لبنان برنامه بعدی استكبار مخدوش كردن مساله قدس بود كه با رای قاطع سازمان ملل سیلی دیگری به آمریكا زده شد و مسئله قدس و فلسطین را دوباره در صدر مسائل جهان اسلام قرار داد.
وی ادامه داد: شكست بعدی آمریكا در آشوب های اخیر كه در كشورمان به وجود آمد رقم خورد.
سردار نقدی با بیان اینكه برخی تحلیلگران به دنبال دلایل شكست های پی در پی استكبار جهانی هستند، خاطرنشان كرد: اساسا رفتار دولت آمریكا از دایره محاسبات مادی بیرون رفته و نسنجیده است؛ دستپاچگی آمریكا به علل متعدد میدانی و الهی است.
معاون فرهنگی اجتماعی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی با اشاره به نامه حضرت علی(ع) به مالك اشتر، گفت: كسی كه به بندگان خدا ظلم كند خداوند با او به دشمنی بر می خیزد و قدرت محاسبه و برهان برای اعمال را از او خواهد گرفت و دولت آمریكا به دلیل ظلم های متعدد در حق ملت های جهان، دچار دستپاچگی است و هر روز باید منتظر اعمال خارج از چارچوب آنها بود.
سردار نقدی ادامه داد: البته از این سخن چنین نباید برداشت كرد كه باید منتظر اقدامات نظامی آمریكا بود چرا كه بنیه اقتصادی آمریكا امروز توان آغاز یك جنگ را ندارد و انسجام داخلی نیز در این كشور وجود ندارد.
معاون فرهنگی اجتماعی سپاه با بیان اینكه جامعه آمریكا امروز در حال اضمحلال و فروپاشی است، گفت: بر اساس اظهارات شخص رئیس جمهوری این كشور آمریكا در حال فروپاشی است و منفور ترین شرایط برای دولت آمریكا وجود دارد.
وی افزود: این در حالی است كه انقلاب اسلامی به سرعت در حال پیشروی است كه بخشی از آن در كشورهای منطقه قابل ملاحظه است و بخشی از آن در دیگر كشورها مانند مصر و تونس در لایه های درونی جامعه در حال توسعه است و در آینده باید شاهد قیام های بزرگ در این كشورها باشیم.
سردار نقدی با بیان اینكه امروز دشمنان سعی دارند با جنگ رسانه ای وسیع ملت ایران را از انقلابی كه در حال پیشروی است نا امید كنند، تاكید كرد: می خواهند این تصور را برای ملتی كه در نوار پیروزی قرار دارد ایجاد كنند كه یك جبهه شكست خورده هستند و با ترفندهای خاص خود مانند مقایسه ایران با بهترین كشور در یك موضوع خاص به دنبال نا امید كردن ملت ایران هستند.
وی ادامه داد: این جنگ رسانه ای بعضا مورد قبول افرادی در جامعه قرار می گیرد كه تماما حواس خود را معطوف شبكه های اجتماعی می كنند و دروغ های ساختگی آنها را قبول می كنند چراكه واقعیت های جامعه را در رسانه ها دنبال می كنند.

**دنیا فقط آمریكا و اروپای ورشكسته و در حال فروپاشی نیستند
معاون فرهنگی و اجتماعی سپاه با بیان اینكه باید از شرایطی كه برای انقلاب اسلامی در دنیا ایجاد شده است، استفاده كنیم، اظهار داشت: امروز جای وزارت امور خارجه ما در آفریقا و آمریكای لاتین خالی است و باید از فرصت بسیار ممتاز و اقبال كشورهای جهان برای ایجاد رابطه با جمهوری اسلامی ایران استفاده كرد.
سردار نقدی با اشاره به منصوب شدن وزیر تنهایی در انگلیس، گفت: می خواهم به نخست وزیر انگلیس بگویم ای كاش بجای وزیر تنهایی، وزیر خردگرایی منصوب می كردید تا مشخص شود چرا به این مرحله رسیده اید.
معاون فرهنگی و اجتماعی سپاه دنیا فقط آمریكا و اروپای ورشكسته و در حال فروپاشی نیستند، ادامه داد: امروز اغلب كشورهای اروپایی با رشد منفی جمعیت مواجه اند و نژاد اروپایی در حال انقراض است.
سردار نقدی در پایان گفت: سرزمین اروپا رفته رفته در حال تسلیم شدن به نژادهای آسیایی و آفریقایی است و در قرن آینده باید نژاد اروپایی را در موزه ها یافت.
مراسم سومین نكوداشت دیپلمات بسیجی و اعطای جایزه شهید غضنفر ركن آبادی به برگزیدگان عرصه بین الملل با حضور برخی شخصیت های سیاسی برگزار شد.
شهید غضنفر اصل ركن آبادی دیپلمات كهنه كار وزارت امور خارجه بود كه در كارنامه كاری خود مسئولیت سفارت جمهوری اسلامی ایران در بیروت را داشته است.
وی بر اثر بی كفایتی مسئولین برگزاری حج در عربستان سعودی و در 'فاجعه منا' به همراه تعداد دیگری از هموطنان ما به فیض شهادت نائل آمد.
سیام**3070**1058**
خبرنگار: محمد افضلی**انتشار : كتایون لامع زاده