شیعه واهل سنت هرمزگان  با وحدت وهمدلی كنارهم زندگی می كنند

بندرعباس- ایرنا - نماینده ولی فقیه در هرمزگان و امام جمعه بندرعباس گفت: شیعه و اهل سنت این استان با وحدت و همدلی در كنار هم زندگی می كنند وهیچ تقسیم بندی در بین مسلمانان وجود ندارد.

به گزارش ایرنا، آیت الله غلامعلی نعیم آبادی روزدوشنبه درمراسم معرفی مسئول دفتر نمایندگی ولی فقیه در امور اهل سنت هرمزگان افزود: نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران در سال های اخیر در تقویت وحدت و انسجام بین مسلمانان شیعه و اهل سنت موفق بوده و شیعه و سنی نیز ثابت كرده اند كه یك امت هستند.
وی بیان داشت: آگاهی ندادن صحیح و به موقع مسئولان به مردم، موجب انتشار خلاف واقعیت در جامعه می شود.
امام جمعه بندرعباس اظهار كرد: اكنون به بركت پیروزی انقلاب اسلامی و به رغم كینه توزی های دشمنان داخلی و خارجی، شهر بندرعباس به پایتخت اقتصادی ایران تبدیل شده است
امام جمعه اهل سنت بندرعباس نیز گفت: حقوق اهل سنت در قانون اساسی مشخص شده و این رسالت همه مسئولان نظام است كه به حقوق اهل سنت احترام بگذارند تا جامعه احساس دوگانگی نكند.
سید عبدالباعث قتالی افزود: در جامعه اسلامی شیعه و اهل سنت با احترام به مقدسات یكدیگر باعث تحكیم وحدت در جامعه و تعمیق برادری بین پیروان دو مذهب شده است.
وی بیان داشت: روند رو به رشد خدمات در امور اهل سنت، نشانه توجه نظام و رهبر فرزانه انقلاب اسلامی به این مذهب است.
امام جمعه اهل سنت بندرعباس از فعالیت دفتر نماینده ولی فقیه در امور اهل سنت، در زمینه تامین بخشی از معیشت طلبه ها، صدور دفترچه بیمه درمانی و حل مشكل سربازی طلبه های اهل سنت قدردانی كرد.
سرپرست دفتر نماینده ولی فقیه در امور اهل سنت هرمزگان نیز گفت: براساس قانون و فرمایش رهبر فرزانه انقلاب ، باید برای تعامل، حفظ اتحاد و حل مشكلات جامعه اهل سنت استان تلاش شود.
حجت الاسلام یوسف رضایی افزود: صدای انعكاس دهنده تفرقه از سوی شیطان است و باید با حل مشكلات به حفظ اتحاد كمك كرد.
در این مراسم از خدمات حجت الاسلام محمد مریدی مسئول سابق دفتر نمایندگی ولی فقیه در امور اهل سنت هرمزگان قدر دانی شد وحجت الاسلام یوسف رضایی به عنوان سرپرست جدید این دفتر معرفی شد.
7195/ 6048
خبرنگار: رقیه غلامی زاده **انتشار دهنده: خلیل تنیده

* آگاهی از آخرین اخبار استان در كانال تلگرام ایرنا هرمزگان
* لینك جستجو كانال: irnabandarabas@
*ایمیل: irna.hormozgan@yahoo.com