۱ بهمن ۱۳۹۶،‏ ۲۰:۳۲
کد خبر: 82803495
۰ نفر
برگزاري همايش و نمايشگاه «تهران هوشمند» دربرج ميلاد

تهران- ايرنا- مديرعامل سازمان فناوري اطلاعات و ارتباطات شهرداري تهران از برپايي نخستين همايش و نمايشگاه «تهران هوشمند» دراسفندماه خبر داد.

به گزارش روز يكشنبه ايرنا از روابط عمومي سازمان فناوري اطلاعات شهرداري تهران، محمد فرجود گفت:اين همايش و نمايشگاه جانبي 13 و 14 اسفندماه در مركز همايش هاي برج ميلاد تهران برگزارمي شود.
وي با بيان اينكه اين رويداد كه بر اساس رويكردهاي نوين شهرداري تهران مبني بر حركت به سمت شهر هوشمند و توسعه نوآوري شهري برگزارمي شود، افزود: موضوع راهبردي «هوشمند سازي شهر تهران» كه مورد تاكيد سند چشم انداز شهر در افق 1404 نيز مي باشد كه در آن سند تهران «شهري هوشمند، دانش پايه و نوآور» تعريف شده است.
وي اظهارداشت : سازمان فناوري اطلاعات و ارتباطات (فاوا) شهرداري تهران به عنوان متولي راهبري برنامه هوشمند سازي شهر تهران تبيين راهبردها و سياستهاي كلان شهرداري تهران مي باشد.
مديرعامل سازمان فناوري اطلاعات و ارتباطات شهرداري تهران با اشاره به اينكه با نظر شهردار محترم تهران «دبيرخانه تهران هوشمند» راه اندازي مي شود، تصريح كرد: يكي از فعاليتهاي كليدي دبيرخانه تدوين و پياده سازي سند راهبردي «تهران هوشمند» است و بدين ترتيب مجموعه فعاليت هاي عملياتي و اجرايي مربوط به شهر هوشمند در تهران انسجام و شتاب جدي خواهد گرفت.
فرجود ادامه داد: امروز حركت به سمت شهر هوشمند در تهران يك ضرورت اجتناب ناپذير است كه همه ذينفعان شهري شامل شهروندان، كسب و كارها و نهادهاي دولتي و عمومي بايد براي رسيدن به آن همكاري و همياري ويژه اي داشته باشند كه در اين ميان نقش شهرداري بسيار كليدي و محوري است.
وي با اعلام اين كه ايده ها و طرحهاي متعددي تحت عنوان هوشمند سازي تهران مطرح بوده و هست، تأكيد كرد: مشكل اصلي نبود يك ديدگاه جامع و برنامه راهبردي است كه اين طرحها در قالب آن معنا پيدا كنند و با يكديگر يكپارچه و هماهنگ باشند و با توجه با محدويتهاي منابع، اولويتهاي آنها معلوم مي شود.
مديرعامل سازمان فناوري اطلاعات و ارتباطات شهرداري تهران گفت: نمايشگاه آخرين محصولات و خدمات مرتبط به شهر هوشمند از ديگر مواردي است دراين همايش برگزاري مي شود.
علاقمندان مي توانند جهت كسب اطلاعات بيشتر به نشاني پايگاه اينترنتي smart.tehran.ir مراجعه كنند.
* براي اطلاع از اخبار متنوع انتشار يافته در شبانه روز با كانال ايرنا استان تهران در تلگرام به نشاني IRNATEHRAN@ همراه شويد.
تنظيم كننده: سيد جواد آل داود انتشاردهنده:موسي فعاليان
تهرام/ 7243 / 1539