تدوين دو طرح دو فوريتي در حوزه اشتغال و تأمين منابع مالي براي وزارتخانه‌هاي نفت و نيرو

تهران- ايرنا- رئيس كميسيون انرژي مجلس شوراي اسلامي از تهيه دو طرح دوفوريتي در حوزه توليد و اشتغال و ايجاد خط اعتباري براي تأمين منابع مالي طرح‌هاي وزارتخانه نفت و نيرو خبر داد.

به گزارش ايرنا، فريدون حسنوند امروز- يكشنبه- با بيان اينكه كميسيون انرژي مجلس از مدت‌ها قبل به دنبال اين بود كه يك طرح دو فوريتي در حوزه توليد و اشتغال در حوزه مسئوليت‌هاي كميسيون تهيه كند، گفت: مقام معظم رهبري سال 96 را به نام اقتصاد مقاومتي، توليد و اشتغال نامگذاري كردند اما امروز بيشتر طرح‌ها و لوايح هيچ دردي از كشور دوا نمي‌كند و نشان از روزمرگي مجلس و دولت دارد كه عزم و اراده‌اي براي حل مشكلات به ويژه در حوزه توليد و اشتغال وجود ندارد.
رئيس كميسيون انرژي مجلس شوراي اسلامي با بيان اينكه نگاه مسئولان به اقتصاد مقاومتي نيست، افزود: اين موضوع يكي از ضعف‌هاي بزرگ دولت و مجلس است لذا كميسيون انرژي به دنبال اين است كه يك طرح دو فوريتي جهت توليد و به ويژه افزايش فرصت‌هاي شغل در دو وزارت نيرو و نفت و مجموعه‌هاي وابسته، صنايع بالادستي و پايين دستي نفت و گاز و پتروشيمي و وزارت نيرو داشته باشد.
حسنوند بيان داشت: لذا اين طرح تا پايان سال به صورت دو فوريتي به مجلس شوراي اسلامي ارائه مي‌شود تا شايد زمينه و روزنه‌اي شود كه ساير طرح‌هاي مهم در راستاي اجرا و تأمين نظر مقام معظم رهبري به صحن علني مجلس ارائه شود.
نماينده مردم انديمشك در مجلس شوراي اسلامي با اشاره به تهيه طرح دو فوريتي ديگر توسط كميسيون انرژي مجلس ادامه داد: اين طرح با عنوان تأمين پشتوانه و منابع مالي براي طرح‌ها و پروژه‌هاي اشتغالزايي كشور مطرح است كه نمايندگان كميسيون به همراه كارشناسان مركز پژوهش‌ها و اساتيد دانشگاه‌ها جلسه‌اي برگزار كرده‌اند و طرحي تحت عنوان 'خط اعتباري براي تأمين منابع مالي' را به صورت دوفوريتي تهيه مي‌كنند.
حسنوند اضافه كرد: صاحبنظران نيز اصل اين طرح را ضروري مي‌دانند لذا در روزهاي آينده جلسه‌اي با صاحبنظران در حوزه‌هاي اقتصادي، بودجه‌اي، مالي و پروژه‌ها در كميسيون انرژي برگزار مي‌شود تا بتوانيم اين طرح دو فوريتي را به صحن علني مجلس ارائه دهيم.
به گزارش خانه ملت، رئيس كميسيون انرژي مجلس شوراي اسلامي يادآور شد: در طرح نخست نگاه كميسيون به توليد و اشتغال است و در طرح دوم به تأمين منابع مالي كه عمده اين موضوعات داخلي است و هيچ كدام از اين دو طرح نگاهش به بيرون از كشور نيست و هر دو طرح بومي، در راستاي اقتصاد مقاومتي و توليد و اشتغال است.
سيام*3061*1449*تنظيم: ميترا بلندقامتي*انتشار: امير كاردان راد