300 دفتر خدمات الكترونیك قضایی با رویكرد تسهیل در خدمت رسانی بهره برداری شد

اراك - ایرنا - معاون قوه قضائیه و رئیس مركز آمار و فناوری اطلاعات قوه قضائیه گفت: راه اندازی 700 دفتر خدمات الكترونیك قضایی در سال جاری در نقاط مختلف كشور در دستور كار قرار دارد كه تاكنون 300 دفتر به بهره برداری رسیده است.

به گزارش ایرنا، حجت الاسلام حمید شهریاری روز یكشنبه در آیین بهره برداری از دفتر خدمات الكترونیك قضایی شهرستان دلیجان در جمع خبرنگاران افزود: برنامه تاسیس یكهزار و 600 دفتر خدمات الكترونیك قضایی در سطح كشور تا پایان سال آینده نهایی شده و هر منطقه شهری كه شعبه دستگاه قضایی داشته باشد از این خدمات بهره مند می شود.
معاون قوه قضائیه و رئیس مركز آمار و فناوری اطلاعات قوه قضائیه گفت: تاسیس 32 دفتر خدمات الكترونیك قضایی در استان مركزی هدفگذاری شده است كه دفاتر خدمات الكترونیك قضایی دلیجان و خمین به بهره برداری رسید.
حجت الاسلام شهریاری افزود: فعالیت این دفاتر در راستای كوچك سازی بدنه سازمانی و واگذاری امور به بخش خصوصی است.
وی اظهار كرد: مدیریت دفاتر خدمات الكترونیك قضایی به افراد با تجربه و بازنشستگان دستگاه قضای سپرده می شود و آنان موظف هستند كه از جوانان تحصیل كرده در رشته حقوق و فناوری اطلاعات در رسیدگی به امور مردم استفاده كنند.
معاون قوه قضائیه و رئیس مركز آمار و فناوری اطلاعات قوه قضائیه گفت: این دفاتر با هدف گسترش عدالت اجتماعی و افزایش بهره وری در كار به بخش خصوصی واگذار شده است و مردم با مراجعه به این دفاتر دادخواست خود را تنظیم می كنند و دیگر نیاز به مراجعه دادگاه نیست.
حجت الاسلام شهریاری، جلوگیری از سفرهای غیرضروری درون شهری، گسترش عدالت اجتماعی و تسهیل در امور دادخواهی را از مهمترین اهداف راه اندازی این دفاتر عنوان كرد.
معاون قوه قضائیه و رئیس مركز آمار و فناوری اطلاعات قوه قضائیه همچنین در ادامه سفر به استان مركزی در آیین بهره برداری از دفتر خدمات الكترونیك قضایی شهرستان خمین نیز گفت: این دفاتر با مدیریت بخش خصوصی از سه تا پنج نفر نیروی انسانی در ارایه خدمات حوزه قضایی دارند.
وی افزود: وجود 40 شاخصه خدمات رسانی از قبیل نوبت دهی، مشاوره و طرح دادرسی در این مراكز باعث می شود میزان رضایتمندی مردم از دستگاه قضا افزایش پیدا كند.
شهرستان دلیجان واقع در جنوب استان مركزی دارای 50 هزار نفر جمعیت است.
6991/3017/6013/ خبرنگار: مصطفی مجللی ***انتشاردهنده:مژگان حیدری