برگزیدگان باربد در تالار وحدت به روی صحنه رفتند

تهران- ایرنا- مراسم اختتامیه سی و سومین جشنواره موسیقی فجر معرفی برگزیدگان «جایزه باربد» در بخش های مختلف در تالار وحدت تهران و با حضور وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی برگزار شد.

به گزارش خبرنگار فرهنگی ایرنا در این آیین كه شنبه شب 30 دی ماه برگزار شد برندگان جایزه باربد در سبك های مختلف موسیقایی معرفی شدند.

** موسیقی كلاسیك و موسیقی ایرانی
- در آهنگسازی موسیقی كلاسیك لوح تقدیر به پریسا پیرزاده برای نوازندگی در آلبوم «وكالیز» تعلق گرفت. و جایزه باربد نیز مشتركا به علیرضا مشایخی برای آلبوم «سپكتروم» و كارن كیهانی برای آلبوم «باغ بی برگی» رسید.
- در آهنگسازی موسیقی بی كلام ایرانی لوح تقدیر به احسان ذبیحی فر برای آلبوم «چهارگان» و جایزه باربد به میلاد درخشانی برای آلبوم « حرف بزن» تعلق گرفت.
- در آهنگسازی موسیقی با كلام ایرانی كاوه صالحی با آلبوم « این هم حكایتی است» جایزه باربد را از آن خود كرد.
- در خوانندگی آلبوم با كلام ایرانی علیرضا قربانی برای آلبوم «فروغ» جایزه باربد را دریافت كرد. و هنگام دریافت جایزه گفت كه برای هنرمندان عنوان و جایزه گرفتن اولویت اول نیست و همه هنرمندان حاضر در جشنواره را شایسته دریافت جایزه دانست.
پوریا اخواص برای آلبوم 'این هم حكایتی است' و وحید تاج برای آلبوم 'عطار' از دیگر كاندیدای دریافت جایزه در بخش خوانندگی معاصر بودند.

گروه نواحی خنیاگران شش اقلیم به سرپرستی پیمان بزرگ نیا كه در جشنواره نیز اجرا داشتند قطعاتی از موسیقی اقوام مختلف را روی صحنه بردند.
در ادامه، جایزه باربد آهنگسازی موسیقی تلفیقی بی كلام به گلنوش صالحی برای آلبوم « ۱۰ تیر» تعلق گرفت.
در بخش آهنگسازی موسیقی تلفیقی با كلام هم لوح تقدیر به فرزاد میلانی برای آلبوم «نوستالژی»اهدا شد. جایزه باربد بخش موسیقی تلفیقی با كلام را هم میلاد درخشانی برای آلبوم «حرف بزن» دریافت كرد.
در بخش موسیقی دستگاهی بی كلام جایزه باربد به قاسم رحیم زاده برای آلبوم «آواز رود» تعلق گرفت.
در بخش آهنگسازی موسیقی دستگاهی با كلام هنرمندی حائز دریافت جایزه باربد نبود اما مجید مولانیا برای آلبوم «در عشق زنده باید» و محمد عشقی برای آلبوم «سرو بالا» لوح تقدیر این بخش دریافت كردند.
در بخش خوانندگی موسیقی دستگاهی با كلام هیات داوران هیچ آلبومی را حائز دریافت تندیس جایزه ندانست اما سالار عقیلی برای آلبوم «میهن وطنم خوش تر» و وحید تاج برای آلبوم «در عشق زنده باید» لوح تقدیر دریافت كردند.
در بخش بهترین ناشر موسیقی، موسسات «ایران گام » و «پردیس موسیقی معاصر» لوح تقدیر و موسسه «پرده هنر موسیقی» جایزه باربد بهترین ناشر
را دریافت كردند.
در بخش موسیقی پاپ هم جایزه باربد آهنگسازی موسیقی پاپ به كاوه یغمایی برای آلبوم «ناگهان رفته» تعلق گرفت. در بخش خوانندگی موسیقی پاپ نیز مهدی یراحی برای آلبوم «آینه قدی» جایزه باربد را دریافت كرد.
برگزیدگان رسانه نیز بدین شرح اعلام شدند:
سما بابایی از سایت موسیقی ما
برنامه رادیویی مترونُم مهدی شاه رضایی
روزنامه اعتماد نیوشا مزیدآبادی
برنامه چراغ از رادیو تهران امیرحسین ثقفی
تهیه كننده برنامه خیابان در شبكه جام جم ، بهزاد حقیقت
سایت موسیقی نوا
خبرنگار خبرگزاری مهرعلیرضا سعیدی
سیدعباس صالحی، سیدمحمدمجتبی حسینی، حمیدرضا نوربخش، مهدی افضلی، بهرام جمالی، داریوش پیرنیاكان، داود گنجه‌ای، مهیار علیزده، وحید تاج، بیژن بیژنی، محمد فرنود، زیدا.. طلوعی، علیرضا شفقی‌نژاد، پوریا اخواص، نیما جوان، محسن رجب‌پور، مظفر شفیعی، هوشنگ كامكار، بهروز وجدانی، محمد سریر، فاضل جمشیدی، محمدحسین ایمانی خوشخو، میلاد كیایی، كارن كیهانی، مهدی یراحی، رضا شایسته، حسین علیشاپور، احسان عبدی پور، میلاد درخشانی، محمدرضا چراغعلی،فاطمه ذوالقدر، احمد مازنی،محمدعلی ابطحی، ناصر ایزدی، پوریا اخواص ، مهیار علیزاده، و... از دیگر مهمانان ویژه این مراسم هستند.
در ابتدای این برنامه پس از تلاوت قرآن مجید و پخش سرود ملی جمهوری اسلامی ایران ، اركستر ملی ایران به رهبری فریدون شهبازیان و خوانندگی سالار عقیلی قطعه های «جام مدهوشی» با شعر بیژن ترقی و آهنگسازی زنده یاد علی تجویدی و تنظیم فریدون شهبازیان، «ایران» با شعر زنده یاد افشین یداللهی و آهنگسازی بابك زرین را اجرا كرد.
فراهنگ** 1355** 9012** 1823