81 دستگاه خودرو سبك و سنگين حامل كالاي قاچاق در هرمزگان توقيف شد

بندرعباس- ايرنا- فرمانده انتظامي هرمزگان گفت: با تلاش ماموران انتظامي استان و با اجراي طرح هاي مقابله با قاچاق كالا و ارز در يك هفته گذشته، 81 دستگاه خودرو سبك و سنگين حامل كالاي قاچاق در استان توقيف شد.

به گزارش ايرنا، سردار عزيزالله ملكي عصر شنبه در جمع خبرنگاران اظهار داشت: با اجراي طرح هاي مذكور، علاوه بر توقيف اين خودروها، 372 ميليارد ريال انواع كالاي قاچاق نيز در اين مدت كشف شده است.
وي عمده كالاهاي قاچاق كشف شده را 442 هزار نخ سيگار، 16 هزار و 703 متر پارچه، 16 تن و 234 كيلو چاي، 157دستگاه لوازم خانگي، 4 هزار و 300 ليتر سوخت، يك هزار و 263 قلم لوازم آرايشي و بهداشتي ، 70 راس دام،22تن و 500 كيلو برنج و 12 هزار و 550 ثوب البسه عنوان كرد.
سردار ملكي خاطرنشان كرد: در يك هفته گذشته 108 فقره پرونده زير يك ميليارد ريال و 8 فقره پرونده بالاي يك ميليارد ريال در خصوص قاچاق كالا و ارز در هرمزگان تشكيل و 122 متهم در اين زمينه دستگير و با تشكيل پرونده به مراجع قضائي معرفي شدند.
فرمانده نيروي انتظامي هرمزگان با اشاره به تاثيرهاي سوء پديده قاچاق كالا و ارز بر اقتصاد و توليد ملي، گفت: پليس با اجراي طرح هاي مبارزه با قاچاق كالا با تمام توان با اين پديد شوم و قاچاقچيان به صورت قاطع ، قانوني و بدون اغماض برخورد مي كند.
هرمزگان با 103 هزار كيلومتر مربع وسعت ، 13 شهرستان و 5 محور اصلي ورودي و خروجي داراي راه هوايي، ريلي، دريايي و جاده اي است كه بندر شهيد‌ رجايي به عنوان دروازه طلايي اقتصاد ايران يكي از بندرهاي مهم استان به شمار مي آيد.
موقعيت استراتژيك هرمزگان باعث شده حجم قابل توجهي از كالاي قاچاق از طريق مبادي رسمي ، ساحلي ، روستايي و خورها به طور غيرمجاز وارد استان شود.
7198/6048
خبرنگار: فاطمه حسيني * انتشار: خليل تنيده

* آگاهي از آخرين اخبار استان در كانال تلگرام ايرنا هرمزگان
* لينك جستجو كانال: irnabandarabas@
*ايميل: irna.hormozgan@yahoo.com

سرخط اخبار استان‌ها