وزیر اطلاعات: ناامنی سبب گریز سرمایه گذاران از عرصه های اقتصادی می شود

اصفهان-ایرنا- وزیر اطلاعات گفت: سرمایه گذاران با كوچكترین احساس ناامنی، پا به عرصه های اقتصادی نمی گذارند لذا در مبارزه با مفاسد اقتصادی نباید از قوه قهریه استفاده كرد.

به گزارش ایرنا، حجت الاسلام والمسلمین 'سیدمحمود علوی' روز شنبه در جلسه شورای اداری استان اصفهان با گرامیداشت یاد و خاطره سه شهید سرباز گمنام امام زمان(عج) در شمال غرب كشور و خدمه كشتی نفتكش سانچی افزود: حضور سرمایه گذاران در عرصه های اقتصادی موجب برطرف شدن مشكل بیكاری و تقویت اقتصاد كشور می شود و لازمه فعالیت بخش خصوصی نیز تامین امنیت است.
وی با بیان اینكه در مبارزه با تروریست ها، مغز آنان را هدف قرار می دهیم، تصریح كرد: برخورد با مفاسد اقتصادی با دیگر مسائل متفاوت است و باید با اقدام های مناسب و شایسته، جلوی فرار سرمایه ها را گرفت تا از افزایش بیكاری در كشور ممانعت شود.
وی با انتقاد از عملكرد افرادی كه موجب دامن زدن به احساس ناامیدی در جامعه می شوند، افزود: باید با انسجام و همدلی، ریشه كمبودها را خشكاند.
حجت الاسلام علوی، وجود امنیت بی‌بدیل در كشور را ثمره همدلی و همكاری همه دستگاه ها و ثبات و مشروعیت سیاسی حاكمیت را در گرو حمایت مردم دانست و گفت: حمایت مردم نشات گرفته از رضایت مردم است و به میزان نارضایتی شاهد كاهش حمایت و مشروعیت خواهیم بود.
وزیر اطلاعات با بیان برخی مشكلات و زمینه نارضایتی ها از قبیل مسائل قومیتی، معیشتی و ریزگردها در كشور گفت: مشكلات اجتماعی، فرهنگی و اقتصادی می تواند به جامعه آسیب بزند اما با سرمایه گذاری و راهكارهای عاقلانه می توان این مشكلات را برطرف كرد.
وی تصریح كرد: برخی مواقع، اینگونه كاستی ها را به حكومت نسبت می دهند كه در نتیجه آن، مسائل اجتماعی به مسائل سیاسی تبدیل می شود.
حجت الاسلام علوی افزود: دشمنان درصدد ایجاد انگیزه برای اقدام علیه حكومت هستند تا نارضایتی‌ها به مسائل امنیتی بدل شود كه در این صورت می توان با فعالیت و رفع كمبودها، تلاش‌های دشمنان را ناكام گذاشت.
وزیر اطلاعات، جلب رضایت توده‌های مردم، اجرای عدالت و برقراری امنیت را وظیفه حكومت اسلامی دانست و گفت: تامین رضایت مردم تنها با امكانات مادی مقدور نیست اما می‌توان با خوشرویی و حُسن خُلق، آن را بدست آورد.
وی مسئولان و مدیران را امانتداران و خادمان مردم دانست و افزود: قرآن كریم، پیامبران و ائمه اطهار(ع) برای مردم هستند و جمهوری اسلامی و مسئولیت‌ها نیز برای مردم است و بواسطه آن باید از مشكلات مردم گره گشایی كنیم.
حجت‌الاسلام علوی افزود: در پرتو حكومت اسلامی جلوی تجاوز دشمنان گرفته و امنیت در جامعه مستقر خواهد شد و مسلمان و غیرمسلمان، زندگی آسوده ای خواهند داشت بنابراین همه آحاد جامعه باید از امكانات نظام اسلامی بهره مند شوند.
وزیر اطلاعات با اشاره به آیات و روایات گفت: مسئولان باید دلهایشان لبریز از محبت و عطوفت به مردم باشد و امیال سیاسی و حزبی را در ارائه خدمات به آنان لحاظ نكنند.
وی گفت: باید به عنوان خدمتگزاران مردم همه توان خود را به كار گیریم تا دل شكسته ای را شاد كنیم و در این صورت می توان رضایت الهی را هم جلب كرد.
حجت الاسلام علوی با اشاره به اغتشاشات اخیر گفت: نقطه شروع بحران از اقدامات دشمنان نبود بلكه دامن زدن به نارضایتی‌ها موجب بروز حوادث شد كه البته همكاری و همدلی دستگاه‌های امنیتی، انتظامی و اطلاعاتی، آن را برطرف كرد.
وی اضافه كرد: مردم به خاطر امیدهایی كه به نظام دارند از همراهی با اغتشاشگران پرهیز كردند اما دشمنان و بدخواهان نظام با بزرگنمایی آشوب ها درصدد انتشار اغتشاشات به همه كشور بودند اما پایان یافتن این اتفاقات در مدت چهار تا پنج روز، مایه اقتدار جمهوری اسلامی ایران شد.
وزیر اطلاعات در این مراسم با تقدیر از عملكرد اداره اطلاعات استان اصفهان، مدیركل جدید این اداره را معرفی و منصوب كرد.
2093/ 6027 ** خبرنگار: اصغر دواتگر*

سرخط اخبار استان‌ها