اختصاص بيش از 118 ميليارد ريال براي رفع تنش آبي و اصلاح شبكه كهگيلويه و بويراحمد

ياسوج- ايرنا- مديرعامل شركت آب و فاضلاب كهگيلويه و بويراحمد گفت: 118 ميليارد و 580 ميليون ريال اعتبار از محل تملك دارائي‌هاي سرمايه‌اي به آب و فاضلاب شهري استان براي رفع تنش آبي و اصلاح شبكه آبرساني اختصاص داده شد.

سيدعلي لدني‌نژاد روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ايرنا اظهار داشت: اين ميزان اعتبار براي تكميل آبرساني به شهرهاي استان به‌خصوص شهرهاي داراي تنش آبي و اصلاح و بازسازي شبكه‌هاي فرسوده هزينه خواهد شد.
هم اينك چهار شهر ياسوج، سوق، ديشموك و مادوان در اين استان با تنش آبي روبرو هستند.
وي عنوان كرد: حجم كل آب آشاميدني توليدي شهرهاي اين استان از منابع آب سطحي و زير زميني 7.21 ميليون متر مكعب در سال است.
لدني‌نژاد بيان كرد: از اين ميزان 19 درصد آن از آب‌هاي سطحي و 81 درصد ديگر نيز از منابع آب زير زميني تأمين مي‌شود.
وي با اشاره به اينكه اصلاح و توسعه شبكه توزيع آب و جمع‌آوري فاضلاب نيازمند اعتبارات كلان است، افزود: با توجه به اجراي طرح‌هاي فاضلاب از طريق اوراق مشاركت، اسناد خزانه اسلامي و فاينانس جاري شاهد افزايش روزافزون جمعيت برخوردار از تأسيسات فاضلاب شهرهاي استان هستيم.
شركت آب و فاضلاب كهگيلويه و بويراحمد وظيفه تأمين و توزيع آب آشاميدني بهداشتي و جمع‌آوري و تصفيه فاضلاب شهروندان در 16 شهر و بيش از 80 روستاي اقماري را بر عهده دارد.
560 هزار نفر از جمعيت شهري و روستاهاي اقماري اين استان كه در مجموع بيش از 99.7 درصد كل جمعيت استان را شامل مي‌شود، هم اكنون زير پوشش آبرساني شركت آب و فاضلاب استان قرار دارند.
شركت آب و فاضلاب كهگيلويه و بويراحمد 170 هزار مشترك آب شهري داشته، كه از اين تعداد بيش از 150 هزار مشترك خانگي و 20 هزار مشترك نيز داراي كاربري تجاري، صنعتي و موارد ديگر هستند.
خبرنگار: فهيمه قهرماني**انتشاردهنده: موسوي
9868/6110

سرخط اخبار استان‌ها