اعضای هیأت عالی نظارت مجمع تشخیص مصلحت نظام انتخاب شدند

تهران- ایرنا- اعضای مجمع تشخیص مصلحت نظام در جلسه امروز - شنبه - اعضای هیات عالی نظارت این مجمع را به منظور نظارت بر حُسن اجرای سیاست‌های كلی نظام، ابلاغ شده از سوی رهبر معظم انقلاب اسلامی انتخاب كردند.

به گزارش ایرنا از روابط عمومی مجمع تشخیص مصلحت نظام، براین اساس علاوه بر رییس مجمع و دبیر، مرتضی نبوی، محمدجواد ایروانی، حسین مظفر، احمد وحیدی، مجید انصاری، غلامرضا مصباحی‌مقدم، سیدمصطفی میرسلیم، علی آقامحمدی، احمد توكلی، محدرضا باهنر، داوود دانش‌جعفری، غلامحسین درّی نجف‌آبادی و ابراهیم رییسی به عنوان اعضای هیأت عالی نظارت انتخاب شدند.

**اقتصاد و معیشت یكی از اولویت‌های اصلی كشور است
آیت‌الله سیدمحمود هاشمی شاهرودی رییس مجمع تشخیص مصلحت نظام نیز در ابتدای جلسه مسئله اقتصاد و معیشت مردم را یكی از اولویت‌های اصلی كشور بیان كرد.
وی با یادآوری جنگ اقتصادی كه امروز آمریكا علیه نظام جمهوری اسلامی در پیش گرفته است، گفت: امروز دشمنان مشكلات اقتصادی كشور را به عنوان زمینه‌ای برای اعمال فشار و جلوگیری از پیشرفت‌های ملت ایران مورد سوءاستفاده قرار می‌ دهند و ضرورت دارد همه مسئولان كشور برای حل معضلات اقتصادی و گرفتاری‌های معیشتی مردم اقدام عاجل كنند.
رییس مجمع تشخیص مصلحت نظام توجه به سیاست‌های كلی نظام را در قانون‌گذاری و اجرا بسیار مهم دانست و یادآور شد: در تدوین آیین‌نامه نظارت مجمع تشخیص مصلحت نظام باید موضوع ضمانت اجرایی به جد مدنظر قرار گیرد.
آیت‌الله هاشمی شاهرودی سیاست‌های كلی ابلاغی در حوزه نظام سلامت كشور را نمونه‌ای از سیاست‌های حیاتی كشور كه با جان و زندگی مردم سروكار دارد، مورد توجه قرار داد و خواستار نظارت مستمر بر آن شد.
وی همچنین توجه به داشته‌های علمی كشور در حوزه طب قدیم را خواستار شد و افزود: توجه به طب سنتی به معنای بی‌توجهی به یافته‌ها و پیشرفت‌های پزشكی روز نیست، بلكه مقصود احیای طب قدیم و تبدیل آن به علم روز و مكمل پزشكی نوین است.
رییس مجمع تشخیص مصلحت نظام همچنین از الطاف و دعای خیر آحاد مردم در جریان بیماری اخیر خود، تقدیر و تشكر كرد.
محسن رضایی دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام نیز در ادامه این جلسه با ارائه گزارشی از بررسی لایحه بودجه سال 97 در كمیسیون نظارت گفت: براساس بند 7 آیین‌نامه نظارتی، مجمع می‌بایست طرح‌ها و لوایح پیشنهادی به ویژه قوانین برنامه و بودجه را از جهت انطباق با سیاست‌های كلی نظام همزمان با مجلس بررسی كنند، كه برای این منظور جلسات كمیسون نظارت در دبیرخانه آغاز شده است.
وی همكاری مجلس شورای اسلامی با كمیسیون نظارت را مطلوب ارزیابی كرد و در توضیح سازوكار نظارت مجمع افزود: در جریان رسیدگی همزمان مجمع و مجلس، مواردی كه در كمیسیون مغایر با سیاست‌های كلی تشخیص داده شود در مجلس اصلاح می ‌شود و در صورتی كه پس از تصویب نهاییِ مجلس، مواردی از مغایرت‌ها باقی مانده باشد، پس از طرح و تصویب در جلسه شورای مجمع به شورای نگهبان اعلام خواهد شد.
سیام**9103**1336
خبرنگار: حمید شهریاری**انتشار:مهرنوش خانزائی

سرخط اخبار سیاست