فرماندار آستارا جديت مسئولان را در تكميل راه آهن آستارا-آستارا خواستار شد

آستارا - ايرنا - فرماندار شهرستان مرزي بندر آستارا گفت: برخي دستگاه هاي اجرايي به اهميت طرح راه آهن آستارا - آستارا پي نبرده اند و بايد با تدبير و برنامه ريزي لازم، براي پيشبرد و تكميل اين طرح ملي همت كنند.

به گزارش روز شنبه روابط عمومي فرمانداري آستارا به ايرنا؛ يونس رنجكش در بازديد از روند اجراي طرح ملي راه آهن آستارا-آستارا اظهار داشت: برخي مديران با هدف رعايت مقررات و قوانين سازماني، ممانعت هايي در روند اجراي اين طرح ايجاد مي كنند، در صورتي كه بسياري از مشكلات، در جلسات مشترك قابل حل است.
وي با اشاره به اينكه در سال جاري با اقدامات استانداري گيلان و فرمانداري آستارا مشكلات اين طرح رفع شده است، افزود: اجراي اين طرح ريلي بر اساس توافق جمهوري اسلامي ايران و جمهوري آذربايجان انجام مي شود و داراي اثرات مثبت در منافع ملي است و مديران بايد اهميت آن را درك كند.
وي با اشاره به اينكه همه ما موظف به رعايت موازين قانوني هستيم، تصريح كرد: راهكارهاي قانوني براي برون رفت از مشكلات پيش بيني شده است و مديران بايد با تدبير، چالش ها را پيش بيني و ضوابط لازم را بر اساس قانون ارائه كنند.
رنجكش اضافه كرد: مديران مختلف ملي، استاني و شهرستاني براي پيشبرد اين طرح ملي تلاش مي كنند و اين طرح بايد طبق زمانبندي تعريف شده به سرانجام برسد.
وي يادآور شد: به زودي اولين قطار باري آزمايشي جمهوري آذربايجان به مقصد بارانداز راه آهن آستاراي جمهوري اسلامي ايران حركت خواهد كرد.
خط آهن آستارا - آستارا، اسفند ماه پارسال در سفر رئيس جمهوري آذربايجان به تهران، با ورود آزمايشي قطار آذربايجان به ايستگاه آستارا در ايران افتتاح شد.
جمهوري اسلامي ايران و جمهوري آذربايجان در ابتداي سال 95 به منظور توسعه همكاري هاي اقتصادي، به ايجاد ارتباط ريلي دو كشور متعهد شده بودند و جمهوري آذربايجان با احداث هشت و نيم كيلومتر خط ريلي، قطار خود را به مرز ايران در آستارا رساند و ادامه اين طرح، با امتداد 2 و نيم كيلومتر و ساخت بارانداز در آستاراي ايران اجرا مي شود و اين طرح به عنوان دروازه اقتصادي ايران و اوراسيا خواهد بود.
شهرستان مرزي بندر آستارا با 91 هزار نفر جمعيت در غرب استان گيلان، با جمهوري آذربايجان 38 كيلومتر مرز خشكي و 15 كيلومتر مرزي آبي دارد و گمرك اين شهرستان از مبادي مهم صادرات و واردات ايران است.
دريافت خبر: يوسف هدايتي**انتشار دهنده: بابايي
7105 / 7124 /6030

سرخط اخبار استان‌ها