337 كیلومتر از راه های خراسان جنوبی روكش آسفالت شد

بیرجند - ایرنا - مدیركل راهداری و حمل ‌و نقل جاده ‌ای خراسان جنوبی گفت: بیش از 337 كیلومتر از راه های استان در 10 ماه گذشته روكش آسفالت شد.

به گزارش ایرنا جعفر شهامت روز شنبه در جمع خبرنگاران افزود: در این مدت بیش از 337 كیلومتر از محورهای حوزه استحفاظی استان شامل بزرگراه، راه ‌های اصلی، فرعی و روستایی روكش آسفالت شده است.
وی گفت: انجام روكش آسفالت راه های استان با هدف افزایش ارتقای ایمنی محورهای مواصلاتی و رفاه حال مسافران سالانه در دست انجام است.
وی بیان كرد: برای اجرای این عملیات بیش از 162 هزار و 771 تن انواع آسفالت گرم، ماسه آسفالت گرم، ماسه آسفالت سرد و میكروسرفیسینگ به مصرف رسیده كه رقم ریالی انجام این عملیات حدود 32 میلیارد تومان است.
مدیركل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای خراسان ‌جنوبی افزود: این استان دارای بیش از 10 هزار و 500 هزار كیلومتر راه بین ‌شهری و روستایی است و عملیات روكش آسفالت محورها، همه ‌ساله به تناسب اعتبارات یا با تأمین قیر رایگان در برنامه این اداره كل قرار می گیرد.
وی گفت: با توجه به خرابی محورها و اولویت ‌بندی انجام شده نسبت به انجام روكش محورهای منتخب اقدام می شود.
شهامت با توجه به حجم بالای حمل و نقل كالای معدنی و مصالح ساختمانی، بر ضرورت كنترل اضافه بار ناوگان حمل و نقل كالا برای جلوگیری از تخریب بی رویه راه ها به ویژه راه های فرعی منتهی به معدن استان تاكید كرد.
سایت ایرنا خراسان جنوبی: www.irna.ir/skhorasan
كانال تلگرام: irnabirjand@
7557*3028
خبرنگار: رقیه محمدی * انتشار: رسول محمدحسنی

سرخط اخبار استان‌ها